Seriaalid

Kuldseid Gloobuseid võitnud “The Kominsky Method” on täiesti tavaline lugu üliägedas pakendis

Michael Douglas (vasakul) võitis Sandy Kominski rollisoorituse eest Kuldgloobuse.Foto: Netflix

Kuldgloobuste jagamisel võidutses telesari “The Kominsky Method”, mis pälvis nii parima telesarja auhinna muusika või komöödia valdkonnas kui ka parima näitleja töö auhinna samas kategoorias, mis anti Michael Douglasele (Sandy Kominsky, peaosas)

Misasi see Kominsky Method siis on? Hakkasin seda sarja ühel pühapäeva õhtul igavusest vaatama. Väga mõelda ei viitsinud, aga miskit nalja võiks ju saada. Olin natukene aega vaadanud, kui pidin endale tunnistama: “See on ju täpselt see!”

Iseenesest on lugu ju klassikaline. Kaks kunagi oma karjääri tipus olnud vanameest, kes kiirelt moderniseeruvas maailmas hakkama ei saa ja oma uhkust alla neelata ei suuda.

Sandy Kominsky on kunagine edukas näitleja, kes nüüd Hollywoodis näitlemistunde annab. Kui tema parima sõbra abikaasa aga vähki sureb, hakkavad mõlema mehe peas keerduma keerulised mõttekäigud, mille võiks ehk kokku võtta lausega: “Mis on siis ikkagi kõige selle point?”

Ehkki see sisukirjeldus kõlab veidi tuttavalt, siis, noh, nii see ongi. AGa teate, see kõik on paganama hästi tehtud. Sari kulgeb enam vähem mõnusa tempoga, dialoogid tilguvad meeste eneseirooniast, ja tegelikult on kõige selle sees ka oma elufilosoofiad, nagu ikka.

Natukene nagu pehmode ja seenioride klassikokkutulek, aga ikka naljakas. Olgu see isa vajadus oma narkosõltlasest tütar jälle võõrutusravile saata, ehkki tibi seda sugugi ise ei soovi, või viis oma võlgadest vabaneda, see kõik on lõbus, ja samas ka veidi traagiline, tuues naerumuginad alguses kusagile sinna südame kohale ja lükates nad siis mingi hetk kajakale sarnanevate pahvatustena tuppa laiali. “Päris hea!”

Jah, see pühapäeva õhtu möödus Kominsky meetodi saatel. Närvikõdi see ei paku, aga kilo jäätist või purgi nutellat võib küll kaissu võtta. Täpselt selline muhe, mahe ja sõbralik.

Vaadake, ja tekibki selline heasoovlikus kõigi pruunides pintsakutes vanameeste vastu, kes avastavad, et nad millegi pärast tavaliste asjadega enam hakkama ei saa. Kusjuures kas nad ikka on ise selles süüdi?

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.