Nüüd saab Eestiski vaadata Sylvester Stallone’i gängsterisarja “Tulsa kuningas”

Stallone'i väitel ei meenutavat Manfredi kõnemaneer Rocky oma. "Dwight räägib nii nagu mina," kommenteeris ta. "Ma mõtlesin, et ma proovin end korraks väljastpoolt vaadata. Kui see inimestele peale ei lähe, siis tean, et mul on sitt isiksus."Foto: tootja

Stallone teeb “Tulsa kuningas” oma karjääri esimese sarjarolli.

Dwight Manfredi, keda tuntakse ka kui Kindralina, pagendatakse pärast 25aastast vanglakaristust Oklahoma osariiki Tulsa linna, kus ta peab uue äriimpeeriumi püsti panema. Ta naaseb linna, kus talle pakutakse võimu, kuid kõik ta ümber on muutunud – Manfredi tahab rajada uue maffiaimpeeriumi, kus elu on aga teistsugune.

Dwight Manfredi tegelaskujus on tunda Stallone’i varasemate rollide hõngu, mis moodustavad “Tulsa kuninga” peategelase iseloomu ja biograafilise pagasi. Ta on mõnevõrra retrohõnguline mees, kes on sattunud maailma, mis kunagi oli tuttav, kuid nüüd tundub võõras. Sarnast lugu oleme kogenud ka Stallone’i Rocky Balboa näitel, kes naasis poksiringi filmis “Creed”.

Comebacki motiiv mängib sarjas olulist rolli ja seda ka seetõttu, et 2023. aastal mainis Stallone mainekale filmikriitikute platvormile IndieWire, et “Tulsa kuningas” võib olla tema näitlejakarjääri luigelaul, sest ta on huvitatud filmikarjääri jätkamisest kaamera taga.

Paralleelid Stallone’i ja tegelaskuju vahel ei ole täiesti juhuslikud, sest nagu Stallone on tunnistanud, on Dwight Manfredi tegelaskuju loodud tema enda järgi. Kuigi Stallone’i ei ole stsenaariumi kaasautoriks märgitud, tunnistas sarja peaprodutsent Terence Winter (“Wall Streeti hundi” stsenarist), et Stallone’i elu ja loominguline kogemus mängis suurt rolli ja oli karakteri loomisel väga kasulik.

Stallone’i sõnul on tema tegelaskuju teinekord ebasümpaatne nagu ta isegi, kui kaamerad on välja lülitatud.

“Tulsa kuningat” saab vaadata Go3s.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.