Seriaalid

Peagi ilmuva “Sõrmuste isanda” telesarja viie hooaja plaan on juba detailselt paigas

Sarja esimese hooaja võtted on lõppenud, ent sarja nägemiseks peab veel sügiseni ootamaFoto: Amazon Studios

Peagi jõuab vaatajateni “Sõrmuste isanda” telesari “Lord Of The Rings: The Rings Of Power”. Sarja autorid teatasid, et neil on juba viie hooaja plaan täpselt paigas.

“Me isegi teame juba, mis saab kõige viimase osa kõige viimane kaader olema,” ütles J. D. Payne, kes on üks sarja autoritest, ajakirjale Empire. “Amazon ostis 50-tunnise sarja õigused. Nad teadsid algusest peale, et tegemist on suure looga, millel on kindel algus, keskpaik ja lõpp.”

Sarja tegevus toimub tuhandeid aastaid enne J.R.R. Tolkieni raamatute ja Peter Jacksoni filmide sündmustikku. Kuigi tegelaste individuaalsed liinid on uued, siis sarja põhiidee said tegijad Tolkienilt.

“Tolkien justkui pani tähed taevasse ja me ühendasime need tähtkujudeks. Oma kirjades – eriti ühes, mille ta oma kirjastajale saatis –, rääkis Tolkien, et ta tahab endast maha jätta mütoloogia, mis jätab ruumi ka teistele peadele ja kätele, mis oskavad hallata värvi, muusikat ja draamat. Seega me teeme seda, mida Tolkien tahtis. Teadsime, et seni, kuni iga meie leiutis tundus tema olemusega kooskõlas, olime õigel rajal,” märkis Payne.

Võib eeldada, et tegemist saab olema üsnagi suursuguse sarjaga, sest seriaali eelarve on miljard dollarit ehk üle 882 miljoni euro. Nii kallist teleseriaali polegi kunagi varem tehtud.

Sarja esimese hooaja võtted lõppesid juba eelmise aasta augustis ning sel aastal saab hoo sisse ka teise hooaja võtteperiood. Esimene hooaeg filmiti Uus-Meremaal, teise hooaja võtted toimuvad aga Ühendkuningriigis.

Uus telesari jõuab vaatajateni 2. septembril. Amazoni teatel ei linastu kogu hooaeg korraga, vaid igal nädalal lisandub voogedastusplatvormile üks osa.

Lisaks Payne’ile on sarja autor ka Patric McKay. Näitlejatest teevad kaasa näiteks Sir Lenny Henry, Morfydd Clark, Peter Mullan, Joseph Mawle ja Robert Aramayo.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.