Seriaalid

Tuhanded on esitanud petitsiooni Netflixle, et eetrist eemaldada Amazon Prime’i telesari

Michael Sheen Aziraphale'ina ja David Tennant Crowleyna.Foto: Amazon Prime

Ühendriikide kristlik rühmitus mõistab hukka Amazon Prime’i sarja “Good Omens”, kuna sari “näitab, et satanism on normaalne” … kuid petitsioon esitati valele ettevõttele.

Rohkem kui 20 000 kristlast on kirjutanud alla petitsioonile, et eemaldada Terry Pratchetti ja Neil Gaimani 1990. aasta fantaasiaromaani adaptsioon televisioonist, kuid kahjuks suunati see Netflixile, kui tegelikult on sarja väljaandja Amazon Prime.

Kuueosaline sari avalikustati eelmisel kuul, peaosades David Tennant deemon Crowley rollis ja Michael Sheen ingel Aziraphale rollis. Tandem teeb koostööd, et ennetada antikristuse tulekut ja lähedal oleva apokalüpsise teket.

Kuid kristlased ei ole absoluutselt rahul sarja olemusega. “Return to Orderi” kampaania osalised on kogunud rohkem kui 20 000 allkirja ja ütlevad, et sari on “järjekordne samm näidata, et satanism on normaalne, kerge ja aktsepteeritav” ning “mõnitab Jumala tarkust”.

Neile ei meeldi, et Jumalat kehastab naine (Frances McDormand), antikristust mängib “normaalne laps” ja kõige olulisemalt “lõhub need barjäärid, mis teevad Saatana hirmutavaks ühiskonnale”. Sõnumid on suunatud Netflixile.

Gaiman vastas petitsioonile Twitteris, kirjutades: “Mulle meeldib see, et nad kirjutavad Netflixile, et “Good Omensit” eetrist ära saada. See ütleb kõik tegelikult. See on nii ilus… Lubage mulle, et te ei ütle neile?”

Kriitik Cheryl Morgan tviitis: “Imekombel on Jumal seda juba teinud. Ärge ainult öelge neile, et Ta (kirjutatud on “She”) selle Amazoni pani”.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.