Seriaalid

Ülevaade: augustis lisandub Viaplay valikusse mitmeid originaalsarju

Üks uutest sarjadest on "The Swedish Terrorist"Foto: Viaplay

Augustis lisandub voogedastusplatvormile Viaplay mitmeid uusi originaalsarju. Teeme neist lühikese ülevaate.

“Evil By Design”
4. august

Kolmeosaline dokumentaalsari hiedab pilgu Soome-Kanada kiirmoemogulile Peter Nygårdile, keda on süüdistatud vägistamises, seksuaalses ahistamises ja inimkaubanduses. Süüdistusi on esitanud üle 80 naise vähemalt neljast riigist ja see on vaid jäämäe tipp.

“Poisid” (“Boys”)
14. august

Viaplay kaheksaosaline originaalsari “Poisid” on noortedraama, mille režissöör on auhindu võitnud Jonas Risvig. Risvig sai sarja loomiseks omaenda lapsepõlvest, kajastades ekraniseeringus selliseid teemasid nagu sõprus, üleastumised ja kahe vastaspoole vahele lõksu jäämine.

Grupp kooripoisse laulab pühapäeviti kirikus, samas kui kõikidel muudel päevadel maitsevad nad keelatud naudinguid. Kui üks neist salapärasel kombel upub, pannakse grupi ühtsus ja lojaalsus proovile.

“The Swedish Terrorist”
18. august

Dokumentaalsari võtab vaatluse alla Osama Krayemi, mehe, kes on vastutav Pariisi 2015. aasta ja Brüsseli 2016. aasta terrorirünnakute eest. 22-aastaselt kolis Rootsis sündinud Krayem Süüriasse ja liitus ISIS-ega. Nüüd räägib ta dokumentaalis sellest otsusest ja sellele järgnenust lähemalt.

“Madalseis” (“Below”)
21. august

Fanny satub peolt koju minnes õnnetusse, mille tagajärjel sureb tema parim sõber ja ta ise jääb vöökohast allpool halvatuks. Nüüd on Fanny sunnitud kolima oma õe juurde, keda ta on aastaid vältinud.

Kuueosalise komöödiasarja peaosas on Maria Austgulen. Sarja autor on Tina Rygh ja režissöör Siri Seljeseth.

Sarja autor on Tina RyghFoto: Viaplay

“Where were you?”
21. august

Kui 16-aastase Louise’i parim sõbranna Monica vägistatakse, otsustab Louise tundmatu kurjategija kohtu ette tuua. Kuid lugu muutub keeruliseks, kui selgub, et tegu võib olla kellegagi, kellesse ta on armunud.

“Cell 8”
28. august

Anders Roslundi ja Börge Hellströmi samanimelisel raamatul põhinev krimisari keerleb ümber surmanuhtluse temaatika ning osa sarja võtetest toimus Eestis.

Rootsi-Soome liinil sõitval laeval arreteeritakse mees, kes oli juba surnuks kuulutatud. Juhtumiga tegelenud detektiivid Mariana Hermansson (Mimosa Willamo) ja Ewert Grens (Leonard Terfelt) üritavad aru saada, mis siis tegelikult ikkagi juhtus ning avastavad peagi, et toimunu on ka nende endaga seotud.

“Cell 8” põhineb samanimelisel romaanilFoto: Viaplay

Viaplay voogedastusteenus on saadaval kõigis Põhja- ja Baltimaades, Poolas, USA-s ja Hollandis ning laieneb kiiresti, tulles 2022. aastal turule Ühendkuningriigis ning 2023. aastal Kanadas, Saksamaal, Austrias ja Šveitsis. 2023. aastaks on Viaplay teenus jõudnud vähemalt 21 riiki.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.