Uus tõsielusari puhub 50 aasta vanusele inimeksperimendile uuesti elu sisse

Kuidas saavad üheksa täiesti võõrast inimest merel hakkama?Foto: tootja

Discovery+ sari “Ellujääjate parv” uurib, mis juhtub siis, kui kokku tulevad täiesti erinevad inimesed, et koos merel elada ja töötada. 

Üheksast episoodist koosnev sotsiaalne eksperiment on inspireeritud Mehhiko antropoloogi Santiago Genovési 1973. aasta käitumisuuringust, milles vaadeldi, kas eri kultuuridest inimesed suudavad oma erinevused kõrvale jätta ja Acali I 101 päeva kestva reisi ajal koos töötada.  

Nüüd, viiskümmend aastat hiljem, paneb Discovery tema uuringu uuesti proovile, lisades algsele missioonile lisapöördeid. 

Panama lähedal toodetud “Ellujääjate parv” jälgib üheksat võistlejat, kes seilavad kahekümne ühe päeva jooksul Acali II pardal, et testida, kas isiklikud huvid võivad saboteerida meeskonna võimalust võita ühine varandus.

Panused on kõrged: iga eduka missiooniga teenib meeskond raha ühisesse rahakotti, mille sisu jagatakse võrdselt laiali nende vahel, kes lõpuni vastu peavad. Igal nädalal seisavad osalejad silmitsi ülesannetega, iga episoodi lõpus antakse Acali II meeskonnale võimalus jätkata kas rühmana või vahetada üks meeskonnakaaslastest uue osaleja vastu.

“Ellujääjate parve” saab Eestis vaadata kanalil Discovery+ Go3 ja Megogo vahendusel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.