Seriaalid

Vaata ülilaheda graafikaga ilmateadet, mille jaoks Eestis kellelgi raha ei ole

Foto: YouTube'i kuvatõmmis

Maailma juhtivamad telekanalid on viinud ilmateadvustamise täiesti uuele tasemele. Telestuudios näidatakse ilmastiku muutumist simulatsioonidega.

Käega pisikese ekraani ees vehkimine ja väikeste sümbolite näitamine on täiesti eilne päev. Nüüd saab silmitsi seista läheneva üleujutuse ja orkaaniga nii reaalselt, et tekib soov selle eest ära joosta.

Üks tuntumaid telekanaleid, kes uut graafilist võimalust kasutab on The Weather Channel, kes simulatsiooniga selgitab, mis tagajärjed ennustataval ilmal olla võivad.

Näiteks kui lähenemas on orkaan, siis näeb ekraanil, kuidas elektripostid kukuvad ja katused ringi lendavad. Seda nii “reaalselt”, et ka saatejuhid on sunnitud varju peitma.

Frost FX tegevjuhi Marko Posti sõnul on selle jaoks vaja ühe päeva või tunni ilmaprognoose. Näiteks õhuliikumisest ja rõhualadest. Selle infoga tekitatakse 3D simulatsioon ja renderdus prognoosist. “Renderdus on protsess, millega tehakse kole 3D ilusaks, et see tunduks reaalne. See ei ole 100% täpne, kuid siiski usutav,” selgitas Post.

Kahjuks Eestis sellist simulatsiooni kasutusel ei ole, kuid see oleks täiesti võimalik. Kui ainult raha oleks. “Hetkel ei oska selle hinda prognoosida, kuid väga odav see ei ole. Muidu kui alginfo kätte saab, siis suudaks seda ka Frost FX teha. Iseasi, kas keegi seda lubada saaks Eestis. Kuid graafika ei pea muidugi täpselt sama välja nägema nagu välismaa kanalites, mille vaatajanumbrid olulised suuremad on.”

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.