Amazon Prime Video versus Netflix: kumma striimimisteenuse peaksid valima?

Kumb on parem.Foto: Amazon/Netflix

Amazoni striimimisteenusest Amazon Prime Video on saanud Netflixile arvestatav konkurent, mis pakub taskukohase hinnaga suurel hulgal kvaliteetseid filme ja seriaale.

Eestlaste seas ja ka mujal maailmas on jätkuvalt populaarseim striimimisteenus Netflix, aga Amazon Prime Video pakub sisu, mida Netflixist ei leia, ning vaeva on nähtud ka kvaliteetse omatoodanguga.

Hiljuti panime kokku põhjaliku võrdluse viiest Eesti striimimisteenusest, kus selgitasime välja, mida võtta ja mida jätta. Nüüd vaatame üle, kas eelistama peaks Netflixi või Amazon Prime Videot.

Räägime rahast

Võrreldes oma peamise konkurendi Netflixiga on Prime Video üllatavalt tasukohane — kuutasu on 5,99 eurot. Kui Netflix pakub erinevate hindadega tellimusi, siis Prime Video sisu saab kätte ühe summa eest.

Kuue euro eest kuus on Prime Video tõsiselt hea pakkumine. Foto: kuvatõmmis

Teatavasti on Netflixi pakutavad teenused kallimad. Odavaim Netflixi tellimus maksab 7,99 eurot, kõige enam võid Netflixi eest välja käia 11,99 eurot. Mõlemat teenust on enne maksmist võimalik ka tasuta proovida.

Prime Video on seega odavam ka kõige madalama hinnaga Netflixi tellimusest. Kas see tähendab, et Amazoni striimimisteenuse sisuvalik on konkurendi omast kesisem?

Mida vaadata?

Kvaliteetset sisu on Prime Videos tegelikult küllaga ning huvitaval kombel pakub Amazoni striimimisteenus Netflixist rohkem filme ja seriaale.

Näiteks eelmise aasta märtsis oli Prime Videos saadaval veidi üle 18 000 filmi, samal ajal kui Netflix pakkus tellijatele umbes 3700 filmi. Prime Videos on ka rohkem seriaale: 2200, mis teeb Netflixi 1900 sarjale selgelt ära.

Kindlasti tasub silmas pidada, et striimimisteenuste sisu hulk on pidevas muutumises ja ka mainitud numbrid ei ole kivisse raiutud, kuid Netflixi ja Prime Video sisu suurusjärkudest peaks ülalolev statistika andma adekvaatse ülevaate.

Prime Video oluliselt suurem filmivalik tähendab, et keskendutud ei ole ainult parimatele linateostele ning sealt leiab ka kesisema kvaliteediga toodangut. Kuid olemas on ka väga suured ja tuntud filmid, nagu näiteks “Ristiisa” saaga, “Võimatu missiooni” filmid, “Transformerid”, “Kaklusklubi”, “Jurassic Park”, “Star Trek”, “Indiana Jones” ja isegi “Mr. Bean”.

Prime Video sisuvalik on Netflixist laiem ja mitmekesisem. Foto: kuvatõmmis

Kui Netflixi suureks tõmbenumbriks on kvaliteetne omatoodang, siis siin ei jää ka Prime Video enam konkurendile alla. Superkangelaste fännidele peaks kindlasti meeldima ülimalt kvaliteetne “The Boys” ja ulmesõpradele “The Expanse”. Prime Videos on olemas ka ülikõrgelt hinnatud “Fleabag”, “The Marvelous Mrs. Maisle”, “The Man in the High Castle”, “Carnival Row” ja “Top Geari” tegijate autosaade “The Grand Tour”. Hetkel on Amazonil töös ka uus ja ülimalt kallis “Sõrmuste isanda” seriaal.

Väärt omatoodang ei piirdu ainult seriaalidega. Mullu jõudis just Prime Video kaudu vaatajateni teine “Borati” film. Amazoni toodetud filmide sekka kuuluvad veel näiteks soojalt vastu võetud draama “Beautiful Boy” ja USA presidendivalimistest rääkiv dokumentaal “All In: Fight for Democracy”.

Uusimat “Boratit” näed ainult Prime Videost. Foto: Amazon

Ja kui sa oled üks neist nostalgilistest hingedest, kes maksab stiimimisteenuse eest ainult sellepärast, et kord aastas “Sõbrad” uuesti läbi vaadata, siis Prime Video sobib ka selleks otstarbeks. Okei, “Sõpru” siin ei ole, kuid olemas on näiteks “Kontor”, “Dr. House”, “Monk”, “Parks and Recreation” ja isegi “Keeping up With the Kardashians”.

Kasutu kasutajaliides

Vaadata on Prime Videos seega üllatavalt palju nii uuema kui ka vanema sisu nautlejale. Kuid on üks asi, millega Netflix teeb Amazonile pika puuga ära — see on kasutajaliides.

Netflixi kasutajaliides on stiilne ja intuitiivne. Kursoriga seriaalide ja filmide kohale liikudes avaneb informatiivne aken, mis tutvustab vaadatavat sisu ja pakub edasi tegutsemiseks mitmeid erinevaid kasulikke valikuid.

Prime Video kasutajaliides jääb Netflixi omale alla. Foto: kuvatõmmis

Prime Video kasutajaliides on oluliselt tagasihoidlikum ja ebamugavam. Näiteks pealehe voos ei kuvata seriaale sageli terviklikena, vaid tõstetakse esile erinevaid hooaegasid, ning kursoriga seriaali peale liikudes ei saa kohe teada, kuidas saaks valida mõne teise hooaja.

Üleliia keeruline on ka sätete muutmine seriaali või filmi vaatamise ajal. Kui näiteks Netflixis on subtiitrite lisamine lihtsamast lihtsam, siis Prime Videos on see üsna tülikas protsess, mis võib panna esimesel katsel pead kratsima.

Kas Netflix või Amazon Prime Video?

Mina olen aastaid olnud Netflixi usku, kuid uusima “Borati” vaatamiseks võtsin hiljuti Prime Video. Kavatsesin selle enne tasuta prooviperioodi lõppu tühistada, aga Prime Video mitmekülgne ja kvaliteetne sisu on minust teinud maksva kliendi. Endalegi üllatuslikult vaatan täna Prime Videot rohkem kui Netflixi.

Tõsi, Amazon ei paku hitte nagu “Stranger Things” ja “The Crown”, kuid see-eest on valikus hulgaliselt vanemaid klassikuid, mida Netflixist ei leia. Lisame sellele juurde suurepärase omatoodangu ja Netflixist odavama hinna ning tulemuseks ongi kvaliteetne striimimisteenus, mis minu arvates teeb konkurentidele silmad ette.

Netflixi oled sa tõenäoliselt juba niikuinii proovinud, kuid mina soovitan ka Prime Videole võimaluse anda. Sisu valik on tõesti väga lai ja tõenäoliselt leiad sa midagi, mis sulle meeldib. Minu on Amazon igatahes Netflixilt üle võtnud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.