Tele

Amazon Prime Videos on eestikeelsed subtiitrid, kuid rõõmustada on siiski veel vara

Prime Videos hakkab silma ka eestikeelset sisu.Foto: kuvatõmmis

Kas teadsid, et Amazoni striimimisteenuses on ka eestikeelset sisu? Osasid filme ja sarju saab vaadata eestikeelsete subtiitrite ning sisukirjeldustega ning eesti keelt leiab ka kujunduselementidelt. Siiski, arenguruumi veel on.

Alustame positiivsest. Erinevalt siinmail oluliselt populaarsemast Netflixist pakub Amazon Prime Video eestikeelseid subtiitreid ning see on ju igati tore. Suurem hulk kohalikke inimesi saab mugavamalt Prime Video sisu vaadata ja eriti koroona ajal on see kahtlemata kasulik.

Lisaks eestikeelsetele subtiitritele on eesti keeles olemas ka seriaalide ja filmide sisukirjeldused, sarjade puhul kehtib see kõigi episoodide kohta. Veel, eesti keel on jõudnud ka seriaalide-filmide kujunduselementidele, mis teeb eestikeelsete subtiitritega sisu üles leidmise oluliselt lihtsamaks.

Foto: kuvatõmmis

Küll aga ei ole eestikeelseid subtiitreid kõikidel Prime Video filmidel ja seriaalide. Kõige populaarsemaid asju kindlasti eesti keeles vaadata ei saa. Pigem on eesti keel jõudnud Euroopa filmide ja seriaalideni, USA ja Briti sisu on eestikeelsete subtiitritega saadaval märgatavalt vähem.

Ühest küljest on see posititiivne. Eestlastele kaugeks jäävaid Prantsuse, Tšehhi, Itaalia, Kreeka ja Ladina-Ameerika filme ning seriaale on kindlasti eestikeelse tõlkega mugavam mugavam vaadata. Oleks keerulisem nautida näiteks arusaamatut tšehhikeelset filmi ingliskeelsete subtiitritega. Täiesti võõras keeles sisu eestikeelsete subtiitritega vaatamine teeb filmi või seriaali nautimise lihtsaks.

Vahel võivad asjad aga korralikult aia taha minna. Enamik proovitud eestikeelseid subtiitreid töötas probleemideta, kuid osade sarjade ja filmide puhul ei olnud tõlke tekst ekraanil toimuvaga vähimalgi määral sünkroonis. Näiteks Briti seriaali “Ebaõiglus” ja filmi “Head reisi” ei ole minu kogemuse põhjal võimalik eestikeelsete subtiitritega vaadata.

Foto: kaader filmist “Meatanool”

Siiski, eestikeelne tõlge on Amazon Prime Videos olemas ja peale Apple TV+ ei saa seda teiste suurte välismaiste striimimisteenuste kohta öelda. Kahju ainult, et kõige popimaid asju ei saa eestikeelse tõlkega vaadata, aga ehk saadki nüüd avastada enda jaoks uusi filme ja sarju, mille olemasolust sa varem teadlik ei olnudki.

Valik eestikeelsete subtiitritega filme ja sarju:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.