Arvustus: “Ma näen su häält” on telekavasse hea lisandus

"Ma näen su häält" on Kanal 2 eetris pühapäeviti kell 20.05Foto: Rauno Liivand

Pühapäeval alustas Kanal 2 eetris uus meelelahutussaade “Ma näen su häält” – mujal maailmas populaarne formaat, mis nüüd jõudis ka Eestisse. Ja tore on, et jõudis. Saade mõjub värskena ja pakub kaasamängimisrõõmu ka kodudes.

Saate ülesehitus on igati lihtne ja loogiline – laval on seitse lauljat, kellest osa oskab laulda ja kellest osale on küll elevant kõrva peale astunud. Kaks arvajat peavad seejärel nõunike abiga mõistatama, kes tundmatutest on päriselt hõbekõri ja kes mitte. Saate alguses selgitati ka televaatajatele kogu kontseptsioon ära, nii et suurt segadust ei tekkinud vast kellelgi.

Ka stuudio oli hästi üles ehitatud ja seal toimuv edukalt üles võetud, nii et saade jättis täitsa professionaalse mulje. Olen näinud klippe ka näiteks USA ja Ühendkuningriigi versioonist ning kuigi võidusummade poolest jääb Eesti saade mõistagi alla ja eks ka stuudio ole väiksem jne, siis üldiselt võib show ülesehituse ja lahendustega täitsa rahul olla ning silmi piinlikkusest maha lööma kindlasti ei pea.

Piret Laos sobib saatejuhiks väga hästiFoto: Rauno Liivand

Voorud olid läbimõeldud ega jäänud venima

Tundmatuid lauljaid elimineeriti neljas voorus. Esmalt tutvustati osalejaid lühikese kirjeldusega, mille põhjal tuli juba esimene osaleja välja saata. Kuidagi kiirelt hakkas elimineerimine pihta, sest endale jäi küll mulje, et infot, mille põhjal otsustada, on kuidagi vähe.

Samas andis see saatele hoogu juurde ja kindlasti peab kiitma seda, et karakterite nimed, riietus ja nende kirjeldused olid väga hästi läbimõeldud (olgugi et kohati natuke stereotüüpsed). See on ka näide sellest, et alati ei ole vaja ekstravagantseid kostüüme selleks, et asi hästi töötaks.

Igas saates astub publiku ette seitse tundmatutFoto: Rauno Liivand

Järgmises voorus tuli lip sync’ida ehk kõlaritest kostvat laulu huulte liikumisega jäljendada. Nii nagu kirjeldused, olid ka etteasted paraja pikkusega – lood olid tempokad ja hoidsid meeleolu üleval. Vaheldust pakkus ka see, et nii arvajad kui ka nõunikud loo esituse ajal omavahel põgusaid kommentaare vahetasid. Võiks arvata, et see jääb esinemist segama, ent pigem just toetas seda ega lasknud etteastel üksluiseks muutuda.

Kolmanda ehk koduvideote vooru puhul tekkis mul esialgu kahtlus, et äkki jääb see osa liialt venima ja muutub igavaks, ent tegelikult oli see kahtluseuss asjata külla tulnud. Videod olid taas paraja pikkusega ning kuna neid näidati kahes voorus ja vahepeal sai jällegi kuulda nõunike kommentaare, ei hakanud ka videote ajal silm kinni vajuma.

Viimases voorus said arvajad kahelt viimaselt osalejalt küsimusi küsida. Teiste voorudega võrreldes kukkus see veidi kohmakalt välja, kuid probleem tundus olevat pigem selles, et arvajad ei saanud täpselt aru, mida ja kui kiiresti nad tegema peavad. Lõpuks saadi aga hoog sisse küll ning tegelikult olid ikkagi kõik voorud igati põhjendatud ja neid oli huvitav jälgida.

Esimeses saates olid arvajateks Enn ja HenriFoto: Rauno Liivand

Inimeste valik oli õnnestunud

Suur osa saate heas toimimises oli täita muidugi ka seal kaasategevatel inimestel. Piret Laos oli saatejuhiks väga hea valik – ta oli vahetu ja vaba ning suutis kõikide meeleolu üleval hoida. Ka mõjus ta kuidagi väga värskendavana, sest tavaliselt on sellistes suureformaadilistes meelelahutusaadetes ikka ja jälle ühed ja samad mehed saadet juhtimas.

Kohtunikud (Mart Juur, Evelin Võigemast, Andrei Zevakin, Grete Kuld ja Tanel Padar) olid samuti hästi valitud ja andsid saatele oma lõbusa oleku ja naljaviskamisega palju juurde. Padar mõjus neist kuidagi eriti sümpaatse ja muhedana, ent tema asemel on kahjuks järgmistes saadetes uued inimesed, sest igas osas on ka üks külaliskohtunik.

Nõunike ülesanne on arvajaid abistadaFoto: Rauno Liivand

Arvajad olid samuti toredad ja muidugi peab kiitma ka lauljaid, ilma kelleta ju saadet ei olekski. Eriti suuri kiidusõnu väärivad just teesklejad, kes on piisavalt julged, et kõigi ees valjusti ja valesti laulda.

Seega on tegemist igati lõbusa pühapäevaõhtuse meelelahutusega, mida jälgides saab ka kodudes oma detektiivioskused proovile panna. Võib-olla natuke kerget meelelahutust ongi miski, mida praegu vaja, et end hetkeks välja lülitada muremõtetest maailmas valitseva olukorra tõttu.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.