Tele

Detsember toob Kanal 2 eetrisse uusi saateid

Keili Sükijainen toob televaatajateni heategevusliku saate "Jõulusoov"Foto: Kanal 2

Mitmed Kanal 2 saated lähevad detsembris talvepuhkusele ja teevad ruumi uutele põnevatele erisaadetele ja saatesarjadele. Detsembri teine pool kulgeb traditsiooniliselt pühade meeleolus ja meeleolukate kokkuvõtete ning meenutuste rütmis.

Peeter Võsa eksklusiivintervjuu Mathias Rustiga

Peeter Võsa erisaade toob ekraanile intervjuu legendaarse hobilenduriga, kes tegi ajalugu, maandudes oma väikelennukiga Nõukogude Liidu südames.

“Kunagi elasime riigis, kus kõik olid sunnismaised, tegid sunniviisiliselt tööd ja olid ka sunniviisiliselt õnnelikud. Elasime hambuni relvastatud 1/6-l planeedist, kuhu keegi ei pääsenud sisse ega seest välja. See oli Nõukogude Liit. 1987. aastal ei suutnud keegi ettegi kujutada, et ühel päeval võiks Lääne-Saksa hobilendur maanduda oma väikelennukil Moskva Punasele väljakule. Seda tegi 19-aastane Mathias Rust, kellest sai otsekohe legend – noor mees, kes häbistas impeeriumi,” seisab saate kirjelduses.

„Peeter Võsa eksklusiivintervjuu. Noor mees, kes häbistas impeeriumi“ on Kanal 2-s neljapäeval, 2. detsembril kell 20.

Eksklusiivintervjuu Mathias RustigaFoto: Kanal 2

Estonia – teekond tundmatusse

Uus kolmeosaline telesari viib vaatajad parvlaev Estonia hukupaigale. Eesti esimest eraalgatuslikku ekspeditsiooni vraki juurde juhib endine riigiprokurör Margus Kurm. Rahvusvahelisse meeskonda kuuluvad tuukrid, allveerobotite operaatorid ja insenerid.

Meeskond püüab laevakere vigastusi mõõta ja filmida täpsemalt kui keegi kunagi varem. Esimest korda saadetakse kaamera ka autoteki sügavustesse masinate vahele. Sügistormide kiuste käib uurimislaeval töö nii ööl kui ka päeval, et koguda fakte, mida õnnetuse ametlik uurimine oluliseks ei pidanud või milleks 27 aastat tagasi polnud tehnilist võimekust. Kas ekspeditsioon toob loodetud uue info ja teeb Estonia hukuööl toimunu selgemaks? 

„Estonia – teekond tundmatusse“ Kanal 2-s alates 8. detsembrist, kolmapäeviti kell 21.30.

„Estonia – teekond tundmatusse“Foto: Kanal 2

Butšakov, Laos ja Rool toovad ekraanile uue humoorika saatesarja

Saatejuhid Robert Rool, Piret Laos ja Jüri Butšakov, kes on tänaseks juba mitu aastat tutvustanud Eesti kultuuri-, poliitilist ja meelelahutusmaailma humoorikas ja sõbralikus võtmes televaatajatele auhinnatud saates “Õhtu!”, väljuvad stuudiouksest ja asuvad avastama seda Eestit, millega nad varem kokku pole puutunud.

Uues saates “Rikas Eesti” sõbrunevad armastatud saatejuhid inimestega, kes on kolinud siia väljaspoolt Euroopa Liitu. Sõbralikus, seikluslikus, harivas ja humoorikas saatesarjas “Rikas Eesti” tutvuvad saatejuhid 20 erinevast riigist siia kolinud inimestega, kellega võetakse ette üks põline “Eesti asi!”. 

„Rikas Eesti“ stardib Kanal 2-s 11. detsembril kell 19.30.

“Rikas Eesti”Foto: Kanal 2

Tele-esilinastub Ivar Heinmaa dokumentaalfilm „Naised rindejoonel“

Oksana, Anna, Tatjana ja Marina on sõjas, igaühel oma motiiv, oma saatus. Naised, kelle elusid, nagu ka paljude teiste, muutsid 2014. aastal Kiievis Maidani väljakul alguse saanud rahutused. Naiste lahingu teekond kulgeb filmis läbi mitme aasta ja aastaaja, sinna mahub nii igapäevatoimetusi kui ka karme olukordi kuulirahe all.

Ivar Heinmaa “Naised rindejoonel” on dokumentaalfilm 2014. aasta kevadel puhkenud sõjast Ida-Ukrainas naiste pilgu läbi. 

Naised rindejoonel“ on Kanal 2 eetris  20. detsembril kell 21.

“Naised rindejoonel”Foto: Kanal 2

Pühad ja aastalõpp on Kanal 2 ekraanil täidetud heategevuse, muusika ja erisaadetega

Huumorit, häid emotsioone, meeleolukaid meenutusi lõppevast aastast ja ennustusi uude aastasse toob Kanal 2 ekraanile juba detsembri teine pool. Pühade nädalal tehakse heategusid ja aidatakse abivajajaid Keili Sükijaineni pühademeelses heategevussaates „Jõulusoov“.

Lõppev aasta võetakse kokku erisaadetega „Unustamatu 2021“ ja „Mida tegelikult tõi 2021?“.

Head muusikat nauditakse aga Elina Nechayeva kontserdil, saates „Elmari laul 2021“ valitakse raadio Elmar kuulajate lõppeva aasta lemmiklaulud ning saates „Reporteri Aastahitt 2021“ selgitatakse välja “Reporteri” vaatajate muusika tabeli hitid.

Elina NechayevaFoto: Kanal 2

Ajakirjanik Marian Võsumets viib vaatajad Suurbritannia pealinna saatega „Jõulud Londonis“, kus oma jõulutraditsioone jagavad kohalikud eestlased. Saatejuht Leho Lehis heidab aga pilgu soome-eestlaste jõulukommetele erisaates „Sinivalged jõulud“.

Spordiaastale paneb piduliku punkti otseülekanne suursuguselt punase vaiba galalt „Spordiaasta tähed 2021“ .

Aastavahetusel särab ekraanilt vastu eriprogramm, kust ei puudu traditsiooniline „Reporteri aastavahetus“ ja „Aastavahetuse ÕHTU!“ ning üks suur aastalõpu telelahing, mis jääb praegu veel üllatuseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.