Tele

Dwayne Johnson toob esmakordselt Eesti vaatajateni Discovery kanali hainädala programmi

Esmakordselt jõuab Eesti vaatajateni Discovery kanali eriprogramm Hainädal, mis toob vaatajateni 25 adrenaliinist pulbitsevat tundi. Ekraanile jõiavad kaadrid kõndivatest haidest, aukartust äratavatest “napikatest” ning imelistest röövkaladest, keda pühendunud teadlased ja uurimismeeskonnad uurivad.

Hainädal toimub juba 34. korda ning saab hoo sisse 15. juulil. Esimene hainädala tseremooniameister on Dwayne “The Rock” Johnson.

“Mul on au olla esimene Hainädala tseremooniameister,“ ütles Dwayne Johnson oma Instagramis. “Me filmisime eksklusiivselt minu koduosariigis Hawaiil, kus neid imelisi kiskjaid, Aumakua (Jumalad) austatakse meie polüneesia kultuuris sügavalt.“

Hainädala raames jõuavad uuesti ekraanidele ka varem üles astunud erikülalised, nende hulgas koomik Tracy Morgan, truTV staarid Sal Vulcano, James Murray ja Brian Quinn ning “Jackassi” tegijad. 

Lisaks kannavad ka teised Warner Bros. Discovery lineaar- ja striimimiskanalid (sh TBS, TNT, truTV, Food Network, HGTV, CNN, Cartoon Network, Adult Swim, Animal Planet, Science Channel, ID, OWN, TCM, discovery+ ja HBO Max) üle Hainädalast inspireeritud sisu.

Haidele pühendatud programmiga viib Discovery kanali Hainädal publiku tänavu uutesse sihtkohtadesse – Bahama Exuma saartelt Paapua Uus-Guineani. Koostöös kümnete maailma hinnatuimate merebioloogide ja teadusasutustega tõstab programm rambivalgusse uuendusliku tehnoloogia, et jätkata nende raskesti tabatavate olendite ning nende paaritumis- ja rändemustrite uurimist, jagades samas ka leide uue, kirjeldamata liigi kohta.

Tseremooniameister Dwayne “The Rock” Johnson jagab iga päev lugusid enda juurtest ning haide tähtsusest tema kultuuris ja isiklikus elus.

Selleaastase „Hainädala“ ajal leiab discovery+ platvormilt muuhulgas järgmisi eksklusiivseid saateid:

Reede, 15. juuli

“Dawn of the Monster Mako”: discovery+ eksklusiivne esilinastus

Assooride vetes märgatakse hiiglaslikku, üle nelja meetri pikkust makohaid. Kogenud veealune operaator Joe Romeiro ja tema abikaasa, merebioloog ja filmitegija Lauren Romeiro kammivad iidse saaresaarestiku ümbritsevat vetesügavust, et kiskjat filmilindile püüda.

“Dawn on the Monster Mako” jõuab eksklusiivselt discovery+ vaatajateniFoto: pressimaterjal

“The Haunting of Shark Tower”: discovery+ eksklusiivne esilinastus

Uudised õõvastavast haiga kohtumisest Põhja-Carolina Frying Pan Toweris panevad allveeoperaatori Andy Casagrande’i ja haiekspert Kori Garza tegema ohtlikke otsinguid, et teada saada, kas osariigi vetesse on liikumas mõrtsukhaid.

Laupäev, 23. juuli

“Great White Intersection”: discovery+ eksklusiivne esilinastus

Pärast 2018. aasta septembris toimunud Arthur Medici traagilist ja saatuslikku hairünnakut heidab „Great White Intersection“ põhjaliku pilgu mõrtsukhaide naasemisele Cape Codi rannikuvetesse, samas kui kohalik kogukond püüab leppida uue reaalsusega.

Lisaks näeb discovery+ platvormil „Hainädala“ raames järgmisi saateid ja filme:

Pühapäev, 24. juuli

“Great White Battleground”

Michelle Jewel usub, et Lõuna-Aafrika mõrtsukhaid sooritavad endale iseloomulikke „õhurünnakuid“ mitte ainult saagi jahtimise tõttu. Nüüd ootab teda tipptasemel missioon, et dešifreerida suurte valgehaide rünnakute salakeel.

“Jackass Shark Week 2.0”

Johnny Knoxville, Chris Pontius, Wee Man, Jasper, Dark Shark, Zach Holmes ja Poopies on tagasi, et viia alustatu lõpuni. Knoxville saatis poisid eelmisel aastal Hainädala raames hirmuäratavale missioonile, sel aastal läheb Knoxville ka ise kuttidega kaasa, et aidata sõbral Poopiesel seljatada oma haihirm.

“Jackass” tuleb taasFoto: pressimaterjal

“Great White Open Ocean“

2020. aastal kaotab haisukeldumisekspert Jimi Partington peaagu oma elu mõrtsukhai lõugade vahel. Aasta hiljem otsustab ta oma posttraumaatilisest stressisündroomist vabaks saada ning uuesti koos ookeani suurimate megahaidega koos ujuda. Kuid positiivsest kogemusest saab kiiresti võitlus elu ja surma peale.

Esmaspäev, 25. juuli

“Air Jaws: Top Guns”

Kõrgelennulised haid on tagasi! Dickie Chivell ja Andy Casagrande kasutavad tippklassi kaameraid, lootes filmile püüda kõige kõrgelennulisemad mõrtsukhaid, keda seni filmitud.

“Great White Serial Kill: Fatal Christmas”

Californias Morro lahes sureb jõululaupäeval surfar. Hairünnakute uurijad Ralph Collier ja Brandon McMillan kasutavad kohtuekspertiisitõendeid ja pealtnägijate tunnistusi, et identifitseerida mõrvas kahtlustatav: rohkem kui viie meetri pikkune suur valgehai.

“Rise of the Monster Hammerheads”

Teated kahe legendaarse, väga suure vasarhai kohta – Big Moe Florida Keysis ja Sunken Androsel, Bahamal – on pannud dr Tristan Guttridge’i ja Andy Casagrande mõtisklema. Kas eksisteerib perekond hiiglaslikke vasarhaisid, kes jagavad sama DNAd?

Teisipäev, 26. juuli

“Impractical Jokers Shark Week Spectacular“

Saate “The Impractical Jokers“ tegijad on vempude kuningad, kuid mis juhtub, kui nad otsustavad ümber lükata müüdi, et haid on inimsööjakoletised? Seda teevad nad muidugi ainsal viisil, mida oskavad: läbi ekstreemsete, hirmuäratavate väljakutsete ja proovilepanekute.

“The Impractical Jokers” üritab tõestada, et haid ei ole inimsööjakoletisedFoto: pressimaterjal

“Jaws vs Kraken”

Guadalupe saarel toimub midagi šokeerivat. On fototõendeid suurtest valgehaidest, kelle keredel on kummalised armid – arvatavasti on need haavad tekitanud hiiglaslikud kalmaarid, kes on ookeanisügavustest tee pinna lähedale leidnud. Dr Tristan Guttridge juhib missiooni, millega loodetakse heita pilk kahe kiskja omavahelisele võitlusele.

“Pigs vs Shark”

Bahamade kuulsad ujuvad sead võivad olla ohus. Mõned usuvad, et kohalik tiigerhaide populatsioon on saanud suhu sealihamaitse ning nad peavad nüüd neile kuulsatele notsudele jahti.

Kolmapäev, 27. juuli

“Island of Walking Sharks“

Animal Planeti loomakaitsja ja bioloog Forrest Galante rändab salapärasele Paapua Uus-Guinea saarele, et tõestada: haid on arenemas maismaal kõndima.

“Mechashark Love Down Under“

Haiekspert Kina Scollay ja tema meeskond naasevad ainulaadse ühemeheallveelaevaga salajasele Uus-Meremaa lähistel asuvasse uurimispaika, et teha midagi, mis pole varem kellelgi õnnestunud: leida mõrtsukhaide paaritumisplats.

“Mission Shark Dome”

Haiekspertidest koosnev meeskond taasloob iidse sukeldumistehnoloogia nimega Shark Dome. Dr Austin Gallagher ja Andre Musgrove sisenevad Shart Dome’i, mis annab neile võimaluse vabasukelduda ning pääseda sel viisil suurtele valgehaidele lähemale kui iial varem.

“Great White Comeback“

2017. aastal toimus Lõuna-Aafrikas üks kõige veidramaid ookeanimüsteeriume, kui kogu mõrtsukhaide populatsioon üleöö kadus. Alison Towner ja tema meeskond võtavad ette tohutu uurimise, et Hülgesaare kadunud valgehaid üles leida.

Neljapäev, 28. juuli

“Tracy Morgan Presents: Sharks! with Tracy Morgan”

Koomik Tracy Morgan saab kokku riigi erinevate haiekspertidega, et saada teada, kes on ookeani kõige pöörasemad ja näljasemad haid. Haruldastest liikidest tõeliste kiskjateni – Tracy räägib oma lemmikhaidest ning nende uskumatutest võimetest ja kohandumistest.

Haiekspertidega vestleb Tracy MorganFoto: pressimaterjal

“Shark House”

Dickie Chivell hüppab tegevusse, kui näeb haruldasi kaadreid sellest, kuidas mõõkvaalaparv tapab mõrtsukhai. Ta ehitab veealuse kaitseala „Shark House“ ning võtab endale missiooniks seitse päeva merepõhjas elada, et üles leida viimase Lõuna-Aafrika vetes elavad suured valgehaid.

“Monster Mako Under the Rig”

Uurijad on avastanud Mehhiko lahes salapärase makohaide parve, kes rändavad Floridasse ja isegi kuni Rhode Islandini välja. Nad kutsuvad neid makohaisid seiklejateks ning püüavad nüüd teada saada, miks ja kuidas nad teistest makohaidest erinevad.

Reede, 29. juuli

“Jaws vs The Blob”

Veider ookeanifenomen, mida tuntakse nime all The Blob, tekitab Guadalupe saarte noortes mõrtsukhaides söömishulluse. Haiekspertidest koosnev meeskond asub asja uurima – kas noored jäävad ellu või langevad nad ise saagiks?

“Clash of Killers: Great White vs Mako”

Dr Riley Elliott jälitab kaht ookeani kõige kuulsamat tippkiskjaliiki -mõrtsuk- ja makohaisid – kes saavad oma iga-aastasel rändel Uus-Meremaa rannikul kokku.

Sukelduja Sam Wild haigaFoto: pressimaterjal

“Shark Women: Ghosted by Great Whites“

Alison Towner on korduvalt viimasel aastakümnel oma eluga riskinud, et suurte valgehaide rändemustreid Lõuna-Aafrikas märgistada. Nüüd paneb ta kokku uue generatsiooni haiuurijate meeskonda ning viib nad imelisele seiklusele. Koos võtab vaid naistest koosnev grupp ette kõik, mis vaja: puuri- ja vabasukeldumise, droonid, peibutised jm – et leida üles tema kadunud suured valgehaid.

Laupäev, 30. juuli

“Monsters of the Cape”

„Hainädala“ veteranid, dr Craig O’Connell ja Mark Rackley sukelduvad mõrtsukhaidest kubisevatesse vetesse Codi neeme vetes, et katsetada moodsaid haipeleteid, mis peaksid tagama vetes turvalisuse nii rannamõnude nautlejatele kui ka haidele – enne, kui on liiga hilja.

“Sharks in Paradise”

Haikaitsja Kinga Phillips ja teadlane Tristan Guttridge võtavad ette ekspeditsiooni kaugetele Tahiti saartele, et selgeks teha, kas kohalikud legendid ja folkloor hiiglaslike haide kohta vastab tõele.

Hainädal kestab discovery+ platvormil 15. juulist 5. augustini. Eestis saab discovery+ sisu jälgida Go3 ja Megogo platvormidelt.

18. juulil stardib ka Hainädala podcast – “Shark Week Podcast”, kus saatejuht, merebioloog ja kogenud haiekspert Luke Tipple tutvustab kuulajatele vähetuntud haifakte, lisaks räägivad saatekülalised, mis toimus kaadri taga, kui valmisid Hainädala dokumentaalsaated. Taskuhäälingu leiab rakendustest Apple PodcastsSpotify ja kõikidelt podcasti platvormidelt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.