Kanal 2 toob ekraanile naised, kes otsustasid saada pärast 40. eluaastat emaks

Keit Pentus-Rosimannus tütre Itiga.Foto: tootja

Pühapäevases erisaates “Emad – kõigist kallimad on nemad” räägivad oma kogemusest Keit-Pentus Rosimannus, Evely Helenius, perekond Taskad ja Helen Laupa.

Emadepäeva erisaates läheb 43aastaselt taas emaks saanud saatejuht Eda-Liis Kann külla neljale naisele. “Oleme ju kõik võtnud arstiteaduse mõttes riski,” kommenteeris ta. “Ja kuna sellises vanuses oskad karta palju rohkem, suutsin ka öösiti endale õudusunenägusid välja mõelda. Vahel suisa süda rebenes hirmust, kas laps on ikka terve.”

Kanni sõnul on need lood julgustuseks kõikidele teistele naistele. “Teate, need naised pole oma vanuse ja laste kasvatamise koorma all kokku kukkunud,” naeris ta. “Vastupidi, lapsed on muutnud nad justkui kümme aastat nooremaks.”

Esimest korda näeme teleekraanil poliitik Keit Pentus-Rosimannuse peagi kaheaastaseks saavat tütart Itit. Pentus-Rosimannus pidi kümme aastat ootama, enne kui Iti otsustas tema ellu tulla. Täna naudib ta igat hetke, ka magamata öid, kui näiteks nohu ei lase lapsel uinuda. “Me oleme Itit nii kaua oodanud, et patt oleks viriseda,” ütles ta.

Pentus-Rosimannus kolis perega Luxemburgi, kus tal on ees rasked valikud: seal riigis lähevad beebid lastehoidu juba neljakuuselt ja kooli neljaselt. Kuidas saab Iti prantsuskeelses ühiskonnas hakkama? Ja kas peaks muretsema, et tütre esimesed sõnad polegi eestikeelsed?

Kuidas kasvavad aga miljonäride lapsed? Suurärimehe Joakim Heleniuse abikaasal Evelyl tuli harjuda eluga, kus sind ümbritsevad koduabilised ja lapsehoidjad. “Ma kartsin, et kui võtta nii varakult lapsehoidja, kas siis ei kao ema ja lapse vaheline hellus ning side,” sõnas ta. “Õnneks on kõik sama, me oleme lastega väga lähedased.”

Perekond Taskad, kus mitmekordne vanaema Hille Karm sai kakskikute emaks 51 ja vanaisa Ilmar Taska isaks 65aastaselt. Taskade väsimatut energiat pole suutnud pidurdada ka perre sündinud kaksikud Lea Petra ja Leo Peteri, kes saavad augustis viieseks. “Arst küsis Hillelt, et kas ta ikka jaksab kaksikuid kanda,” sõnas Ilmar. Hille tunnistas, et tunneb täna ennast palju nooremana kui 25aastaselt.

Ekraanile tuuakse ka pikka aega tahaplaanile kadunud endine tennisekuulsus ja seltskonnatäht Helen Laupa, kes sai emaks 41aastaselt. “Ma ei adunud oma vanust, aga mees tuletas mulle meelde, et kas sa passi ikka vaatad,” kommenteeris Laupa. Tütre Uma sünd on aga ettevõtja kaardid löönud sassi ja esitanud naisele väljakutse ühildada tööelu lapsekasvatamisega.

Erisaade “Emad – kõigist kallimad on nemad” on Kanal 2s pühapäeval kell 20.05.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.