Tele

Kuus eestlast, keda näed tuntud Netflixi filmides ja seriaalides

Netflixist leiad rohkem kaasmaalasi, kui arvata võiks.Fotod: Netflix

Kuigi statistiliselt on maailma kuulsaim eestlane suure tõenäosusega jätkuvalt Kaido Höövelson ehk Baruto, keda teab absoluutselt iga jaapanlane, püüavad kodumaised staarid järjepidevalt läbi lüüa ka globaalses meelelahutusmaailmas. 

Otsisime üles need meie kuulsused, kel see on mingil määral õnnestunud. Neid kaasmaalasi võime kohata välismaistes projektides maailma populaarseimal striimimisplatvormil Netflix.

Elina Nechayeva –  “Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga” (2020)

Eelmisel suvel ajas Will Ferrell oma uue filmiga kõik ameeriklased segadusse – midagi sellist nagu Eurovisioon ei saa ju päriselt olemas olla? Eurooplasi omakorda tabas äratundmisrõõm ja pisut leevendust, kuna lauluvõistlus ise oli pandeemia tõttu ära jäänud.

Filmis tegi lühikese rolli iseendana ka Eestit 2018. aastal esindanud Elina Nechayeva, esitades koos 2014. aastal triumfeerinud Conchita Wurstiga jupikese Celine Dioni 1988. aasta võiduloost. Muide, filmi produtsent intervjuus maininud, et läbirääkimised käisid ka Celine’i endaga. Rõõm teada, et kui Kanada staar ei saanud tulla, oli paremuselt teine valik meie oma Elina.

Eurovisioonifilmi edule saab kaasa elada ka aprilli lõpus, nimelt on linateosest pärit “Husavik” nomineeritud parima laulu kategoorias Oscarile.

Tiit Lilleorg – “The Queen’s Gambit” (2020)

Teine kriisiabi-pakett Netflixilt jõudis meieni oktoobris “The Queen’s Gambiti” näol. Maleteemaline lühiseriaal lõi kiirelt vaadatavusrekordeid, pälvis tunnustust kriitikutelt ning tõstis malelaudade müügi ennenägematutesse kõrgustesse.

Striimimisteenuse ühes vaadatuimas sarjas tegi episoodilise rolli ka jaanuaris meie hulgast lahkunud kauaaegne Vanemuise teatri näitleja Tiit Lilleorg, kelle panus viimase episoodi lõpustseenis oli lühike, ent mõjuv.

Lilleoru karakter juhatas sisse seriaali lõppakordid, loovutades hallil Moskva tänaval, teiste “vanaisade” hulgas, oma koha malelauas seriaali noorele kangelannale, keda varem kuskil päriselt omaks polnud võetud. 

Kirill Käro – “Better Than Us” (2018), “To The Lake” (2020)

Tallinnas sündinud Kirill Käro on kurblikult naljatades intervjuudes tõdenud, et Eestis on ta venelane, ent venekeelses maailmas eestlane. Meile on Käro tuttav Andres Puustusmaa “Punasest elavhõbedast” ja “Rotilõksust” ning Eesti-Soome-Saksa koostööfilmist “Vehkleja”. Idanaabrite juures on ta tunnustatud seriaalinäitleja, kelle nimi tihtipeale tutvustamist ei vajagi.

Viimastel aastatel on Netflix omandanud õigused mitmele vene sarjale, kus Käro olulisi rolle täidab. Eesti vaatajatele on neist hetkel kättesaadavad “Luchshe, chem lyudi” ehk ingliskeelse pealkirjaga “Better than Us” ning “Epidemiya” tõlkes “To The Lake”.

Pääru Oja – “Viikingid: Valhalla”

Aasta algul selgus, et Netflixi ülimenuka sarja “Viikingid” teises hooajas on täiesti arvestatav roll ka Pääru Ojal. Seriaalis, mille peamised võtted toimusid eelmisel sügisel Iirimaal, kehastab Oja tegelast nimega Arne Gormsson, astudes IMDB andmetel üles vähemalt kümnes episoodis.

Diktorile rääkis Oja jaanuari lõpus, et pidi võtetel õppima osavalt kirvest käsitlema ning kõigi eelduste kohaselt peaks me saama tema uute oskustega tutvuda juba selle aastanumbri sees.

Johann Urb – “Arrow” (2018)

Urbide suguvõsa võib kindlasti lugeda geneetilise loterii võitjateks. Andekatel isadel veel andekamad lapsed – Toomas Urbil poeg Tom-Olaf ehk räppar Reket ning Tarmo Urbil poeg Johann.

Reketi nõbu ongi karjääri teinud pigem teisel pool suurt lompi. Urb on mänginud Paris Hiltoni kõrval filmis “The Hottie And The Nottie”, Mila Jovovichi taustal videomängusarjal põhineval “Resident Evil: Retributionis” ning sooritanud episoodilisi rolle nii CSI-s kui NCIS-is.

Kõigele muule lisaks, on ta ka Eesti esimene superkangelane, kellele võime Netflixis kaasa elada seriaali “Arrow” seitsmendas hooajas, kus Urbi kanda on meta-inimese Vigilante roll.

Carmen Kass – “Zoolander” (2001)

Netflixis on vaadatav ka tõenäoliselt seni ainus Hollywoodi kassahitt, kus võime kohata lausa kahte eestlast. 2001. aasta komöödia “Zoolander” tõestab, et maailm on väike – Johann Urb mängib Will Ferrelli karakteri Mugatu turvameest ning meie oma supermodell Carmen Kass iseennast.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.