Tele

Netflixi populaarseimate lühiseriaalide edetabeli tipus on uus valitseja, mis meeldib ka eestlastele

Anya Taylor Joy kehastab "The Queen's Gambitis" malegeenius Beth Harmonit.Foto: kaader seriaalist

Uut Netflixi sarja “The Queen’s Gambit” on esimese 28 päeva jooksul vaadatud 62 miljonis majapidamises üle maailma, mis teeb sellest esimese kuu jooksul kõige enam vaatajaid kogunud Netflixi lühiseriaali, teatas Netflix blogipostituses.

Numbrid on muljetavaldavad, kuid tõenäoliselt on “The Queen’s Gambiti” algusest lõpuni ära vaadanud väiksem hulk inimesi. Netflix loeb seriaali või filmi vaadatuks, kui sellel on lastud joosta vaid kaks minutit. Ei ole avalikustatud infot selle kohta selle kohta, kui paljud inimesed on “The Queen’s Gambiti” täies mahus ära vaadanud.

“The Queen’s Gambit” on ajalooline lühiseriaal, mis räägib sõltuvusprobleemidega võitlevast malegeeniusest. Eesti populaarseimate Netflixi seriaalide edetabelis asub “The Queen’s Gambit” loo avalikustamise ajal teisel kohal.

Sarja peaosaline malegeenius Beth Harmon, keda mängib Anya Taylor-Joy, on tekitanud inimestes male vastu kõrgendatud huvi – alates oktoobrist, mil sari jõudis Netflixi, on eBays malelaudade otsingud tõusnud 250%, Google’i otsing how to play chess on viimase üheksa aasta kõrgeimal tasemel, ning 37 aastat tagasi kirjutatud Walter Tevise romaan, millel seriaal põhineb, on jõudnud New York Timesi suurima müügieduga raamatute nimekirja.

Netflix väidab, et “The Queen’s Gambit” on murdnud populaarseimate seriaalide esikümnesse 92 riigis vaadatavuselt ning 63 riigis on tegu kõige populaarsema Netflixi sarjaga.

Märksõnad: , , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.