Täna “Laseris”: Laura Valk selgitab, milline on õige naine ja kas ta tohiks kunagi mõne restoraniarve eest maksta

Saatejuht Marii Karell uurib Laura Valgult, mis teeb naisest naise.Foto: "Laser"

Kuigi Valgul on palju fänne, tekitab ta peavalu naistearstidele ja seksuoloogidele.

“Kohe pärast meie Andrew Tate’i lugu hakkas meile kirju tulema, kus justkui ühest suust hüüti: aga kas te teate, kes on Laura Valk! Te peate tema nõuandeid kõigile tutvustama,” sõnas “Laseri” peatoimetaja Kaarel Peetersoo.

Sellest hoolimata polnud “Laseri” toimetus Valgu Urban Baaris toimunud kohtumisõhtule jõudes valmis selliseks populaarsuseks, mis neid sisse astudes tabas. Saal oli puupüsti täis naisi, kes olid tulnud enda iidolit kuulama. Ja nad ei olnud tulnud sinna niisama tasuta meelelahutust otsima, vaid ostnud 25eurose pileti. 

“Ma saan tohutult palju kirju, kus naised kirjutavad: “Issand, Laura, tänu sulle, et sa ütlesid Instagramis, et see ei ole okei, kui mu mees mind rasedana paksuks põrsaks nimetab,” sõnas Laura Valk õhtuses “Laseris”.

Sajad naised küsivad Valgult iga päev netis: mida ta teeks? Ja miks?

“Neil ei ole lähedasi, kes ütleks neile: kallis, sa ei pea laskma end nii halvasti kohelda. Või et ei ole okei, et su mees sind peksab,” kirjeldas Laura Valk, miks temast on saanud tuhandete naiste iidol.

Peetersoo sõnul on ilmselge, et Laura on naistele oluliseks allikaks, sest koduvägivalla juhud leiavad Eestis aset iga päev. “Ja kui me räägime vägivallast, siis me ei mõtle siin paksuks põrsaks sõimamist või põlastavast mõnitamisest, vaid räägime peksust, luude murdmistest, lämmatamisest, põletamisest, vägistamisest ja kõikvõimalikust piinamisest, mida nii-öelda tavalised inimesed kodudes igapäevaselt kogevad,” rääkis ta.

“Miks teised terapeudid ei ütle, et pole okei, et su mees on sinu suhtes vägivaldne,” kommenteeris Valk.

Peetersoo toob välja, et statistikale otsa vaadates selgub, et just kodu on naisele kõige ohtlikumaks kohaks. Kokku registreeriti Eestis eelmisel aastal 3760 LSV ehk lähisuhtevägivalla juhtumit. Kui see on registreeritud juhtumite arv, siis tegelikkuses on koduvägivalda veel rohkem, lihtsalt paljude puhul ei pöörduta politseisse. 

Omapärane on see, et kõigist möödunud aastal registreeritud vägivallajuhtumitest – näiteks baarikaklused või tänavavõitlused – suisa 52 protsenti toimusid just perekonnas. 

Valgu teebki eriliseks see, et ütleb otse, et naine peab enda eest seisma, tal on okei juua veini ja šampanjat, naistel on okei lasta endale restoranis välja teha ning üldse oleks aeg lõpetada meeste ümmardamine ja hakata ennast väärtustama. Vist.

Sest Valgu nõuanded teevad muret naistearstidele ja seksuoloogidele.

“See on mürgine pilt sellest, kuidas on olla atraktiivne naine, kuidas on olla “õige” naine või “õige” mees,” kritiseeris seksuaalkasvatuse ekspert Kristina Birk-Vellemaa Valgu käsitlust mehe ja naise rollidest.

Segadus selle ümber, kas Laura Valk kasvatab naistest iseseisvaid isikuid või Andrew Tate’i kummardavatele meestele ontlikke kaasasid, saab selgust täna õhtul kell 20.30, mil “Laser” läheb Lauraga kaasa vestlusõhtule, piilub lava taha ning külastab Laura seni varjul olnud teraapiakabinetti ning küsib: kas igaüks võib olla terapeut? Mis on tõeline armastus? Mis teeb naisest naise? 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.