Täna “Täistunnis”: miks ostavad Venemaa kodanikud kokku siinseid kortereid ja kas see on on julgeolekuohuks Eestile?

Elo Mõttus-Leppik uurib, mis toimub Ida-Virumaa kinnisvaraturul.Foto: tootja

Korterit ei hangita seejuures elamiseks või äriliseks eesmärgiks.

Eelmisel aastal jooksid Vene Föderatsiooni kodanikud piiri tagant Eesti kinnisvarale tormi. Ostud kasvasid ligi 40 protsenti. 

“Olukorras, kus mittesõbraliku riigi kodanikud omavad suurel hulgal vara piiriäärsetel aladel, peaks küsima, miks need ostud tehakse?” sõnas kinnisvaraekspert Ingmar Saksing. “Kindlasti on see küsimus jõustruktuuridele. Võimalik on riiki ju ka osta, mitte seda kuidagi teistmoodi vallutada.”

Elo Mõttus-Leppik käis Ida-Virumaal venelastele kuuluvaid kortereid vaatamas ning päevavalgele tulnud olukord oli jahmatamapanev. “Üks piiritagune kommunaalide võlglane saatis meile raha asemel Z-tähe,” vangutas Püssis oleva kortermaja korteriühistu esimees pead.  

Emakeelepäeval küsib Neeme Raud, kas peame eesti keele pärast muret tundma. Kuigi kasutame samu sõnu, võime üksteisest täiesti erinevalt aru saada. Kumb on suurem mure: kas ingliskeelse slängi pealetung või hoopis kantseliidi piiritu vohamine, mille tulemusena ei mõista tavainimene enam oma riigi seadusigi?

Raul Ranne intervjueeris Tanel Toomi, kelle kõik kohalikud publikurekordid purustanud film “Tõde ja õigus” tulistas ta nime hetkega filmitaevasse. Tema uus, apokalüptiline draama on üles võetud Linnahalli raudkülma ja rõskesse saali rajatud tehismaailmas, mis viib selgelt lõpukursil olevasse maailma. Ülipingeline draama pidi vaatajale mõjuma lausa füüsiliselt.

 Ajakirjanduslik telesaade “Täistund” on Kanal 2s täna kell 20.00.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.