Tänane “Täistund” räägib eutanaasiast ja vene sportlastest

"Täistund" uurib, miks lastakse agressorriik tagasi spordimängudele.Foto: tootja

Ajakirjandussaade “Täistund” uurib täna, millised on eutanaasiaga seonduvad poolt- ja vastuargumendid ning miks avanevad rahvusvaheliste spordivõistluste uksed agressorriigi sportlastele.

Meditsiini ja tehnoloogia areng on toonud kaasa võimaluse voolikute ja ravimite toel hoida surmahaigeid, vegetatiivses seisus patsiente pikalt elus, igasuguse lootuseta paranemisele. Üha valjuhäälsemalt räägitakse eutanaasiast, selle poolt- ja vastuargumentidest. Täistund küsib: kuidas tagada väärikas surm?

Kui Venemaa möödunud aasta 24. veebruaril Ukrainale kallale tungis, keelasid peaaegu kõik maailma spordiorganisatsioonid Venemaa ja Valgevene sportlaste osalemise rahvusvahelistel võistlustel. See oli selge sõnum – agressor hoidku eemale.

Aga miks nüüd, mil sõda jätkub, inimesed surevad ja Venemaa verejanu pole kuhugi kadunud, paotavad järjest enam spordialasid ust, et lubada agressorriigi ja ta vasalli sportlased ikkagi suurtele võistlustele?

Kas põhjuseks on spordisüsteemi suunatud vene naftadollarid ja kolmanda maailma spordiametnike ammendamatu rahajanu või üldisem kuritegelik lihtsameelsus? 

“Täistund” on Kanal 2s täna kell 20.00.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.