Tele

Tšernobõli katastroofi ellujääja elu pärast HBO seriaali: mind süüdistatakse enda lapse tapmises!

"Tšernobõli" seriaalis kehastab Ljudmilla Ignatenkot Jessie Buckley, kes ei ole reaalse Ljudmillaga kunagi kohtunud.Foto: kuvatõmmis

Ljudmilla Ignatenko, keda kujutatakse HBO hittseriaalis “Tšernobõl”, väidab, et tema elu on pärast seriaali plahvatuslikku populaarsust keerulisemaks muutunud ning sarja loojad ei hoidnud teda toimuvaga piisavalt kursis.

Ignatenko, keda kehastab seriaalis iirlanna Jessie Buckley, oli tuletõrjuja Vassili Ignatenko abikaasa. Vassili oli esimeste seas, kes 1986. aastal plahvatanud reaktorit kustutama läks. Hiljem suri mees radiatsioonimürgitusse, kuid enne seda külastas rase Ljudmilla teda haiglas.

Sa tapsid enda lapse!

“Kui ma sain teada, et minust film tehakse, siis ma ei tundnud ennast hästi,” räägib Ljudmilla BBC-le. “Mu korteri ukse taga olid kogu aeg inimesed. Ajakirjanikud üritasid ennast vägisi uksest sisse pressida, et minuga intervjuud teha.”

Ljudmilla ja Vassili laps suri 4 tundi pärast sündimist. Naise sõnul on ta pärast seriaali eetrisse jõudmist saanud tohutult kriitikat, et käis rasedana külastamas enda radiatsioonimürgitusse surevat abikaasat.

“Mulle öeldakse, et ma tapsin enda lapse. Pidevalt küsitakse, miks ma käisin enda meest rasedana vaatamas,” räägib Ljudmilla. “Aga öelge mulle, kuidas ma oleksin pidanud ta üksi jätma? Ma arvasin, et lapsel on minu sees ohutu. Me ei teadnud toona radiatsioonist mitte midagi.”

Keegi ei maksa ju mitte millegi eest

Ljudmilla arvates on teda halvasti kohelnud ka seriaali tootnud produktsioonifirma, kes pakkus talle kompensatsiooni alles siis, kui “Tšernobõli” võtted olid juba läbi.

“Ma arvan, et see firma käitus väga halvasti, kuna nad ei kohtunud minuga,” arvab Ljudmilla. Mulle helistati Moskvast. Öeldi, et filmitakse Lätis ja Kiievis ja et minuga tahetakse rääkida, kuid mind ei saada kätte. Mulle taheti maksta 3000 dollarit.”

Kui Ljudmilla küsis, miks talle maksta soovitakse, öeldi talle selgituseks: “Lihtsalt sellepärast, et oled olemas.” Seepeale viskas Ljudmilla toru hargil, kuna leidis, et niisama ei maksa keegi millegi eest. Ta eeldas, et teda üritatakse petta.

HBO räägib teist juttu

HBO ja produktsioonifirma Sky on Ljudmilla väited ümber lükanud ja väidavad, et seriaali tootmise ajal oldi naisega pidevalt ühenduses.

“”Tšernobõli” produtsendid soovisid kujutada kõike, sealhulgas ka Ljudmilla ja Vassili lugu, nii tundlikult kui võimalik. Kohalike vahendajate kaudu suheldi Ljudmillaga korduvalt nii enne filmimist, filmimise ajal kui ka pärast võtete lõppu, eesmärgiga informeerida teda seriaali sündmustikust, mis põhineb katastroofi ellujääjate kogemustel.”

“Ljudmillale anti ka võimalus osaleda loo jutustamise protsessis ja anda tagasisidet. Ta ei avaldanud kordagi vastumeelsust enda ja oma abikaasa lugude seriaali kaasamisele. Sarja loojad tegid endast kõik, et tuua nii nende kui ka kõigi teise tragöödia ohvrite lood ekraanile võimalikult autentselt ja austusväärselt.”

“Tšernobõlis” Ljudmillat kehastanud Jessie Buckley reaalse Ljudmilla Ignatenkoga kohtuda ei saanud. Ta väidab, et kui nad oleksid siiski kokku saanud, siis oleks ta Ljudmillat kallistanud ja avaldanud lootust, et on tema lugu edasi andnud nii ausalt kui võimalik.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.