Tele

Uus dokfilm: Estonia laevakerest leiti auk, mille võis tekitada tugev väline löök

Uus Estonia dokumentaal on illegaalselt YouTube'i jõudnud.Foto: YouTube'i kasutaja Jyrgen94 video kuvatõmmis

Täna Skandinaavias televaatajateni jõudvas uues dokumentaalfilmis “Estonia – leid, mis muutis kõike” väidetakse, et Estonia vraki küljelt on leitud auk, mida tõenäoliselt ei tekitanud laeva sisemuses toimunud plahvatus.

Filmis selgub, et auk on neli meetrit lai ja 1,2 meetrit kõrge. Kuna Estonia vrakk asub merepõhjas pehmel pinnasel, siis see on aja jooksul liikunud sellisel moel, et laevakeres asuv auk on nüüd paremini nähtav.

Filmitegijate sõnul toetavad nende leiud teooriat, et Estonia uppumisele üks kesksetest põhjustest on auk laeva keres ning katastroofi ei põhjustanud üksnes vöörvisiiri rebenemine, nagu on seni arvatud.

Laevakeres oleva augu tekkepõhjuste väljaselgitamiseks konsulteerisid filmitegijad mitmete ekspertidega. Jõuti järeldusele, et vigastust ei tekitanud laeva sisemuses toimunud plahvatus, vaid tugev kokkupõrge välise objektiga. Täpselt ei osata öelda, millega Estonia kokku põrkas, kuid pakutakse välja näiteks allveelaeva.

Parvlaev Estonia uppus Läänemerel 1994. aasta 28. septembril. Katastroofist pääses eluga 137 inimest, hukkunuid oli 852. Ametliku versiooni järgi põhjustas laevahuku tormise ilmaga rebenenud vöörvesiir.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.