Uudis

Airbnb virtuaaltuurid viivad elutoast Tšornobõli, olümpiasportlastega treenima ja munkadega mediteerima

Nüüd saad minna Tšornobõli ilma kodust lahkumata.Foto: erakogu

Majutusteenuseid pakkuv ettevõte Airbnb on loonud virtuaalsed kogemused, mis võimaldavad arvuti või nutiseadme vahendusel avastada maailma eri paiku, osaleda tantsukursustel, külastada Tšornobõli tuumakatastroofi toimumiskohta ja palju muud.

Elamusi pakutakse absoluutselt igale maitsele ja need kõik toimuvad internetis. Näiteks Grammy nominendi poolteist tundi kestva tangokontserdi hinnad algavad 10 eurost ja ühel etteastel saab osaleda kuni kümme inimest. Zoomi vahendusel korraldatava Pariisi linnatuuri saad kätte aga kõigest 9 euroga.

Koertega tuumakatastroofi epitsentrisse? Miks ka mitte! Foto: kuvatõmmis

Kuid Airbnb virtuaaltuurid võimaldavad lihtsalt külastada kohtasid, kuhu paljud ei läheks isegi siis, kui maailma ei räsiks koroonaepideemia. Näiteks Dogs of Chernobyl korraldab tuure radioaktiivsesse Tšornobõli keelutsooni, eesmärgiga viia sööki seal keerulistes tingimustes elavatele loomadele. Kuigi selle kogemuse keskmes on loomad, siis ära muretse – näeb ka kurikuulsat reaktorit, mis 1986. aastal vastu taevast lendas.

Veel on võimalik Airbnb vahendusel treenida olümpiasportlastega. Näiteks saab interneti vahendusel teha trenni 2018. aasta olümpiamängudel osalenud bobikelgutajaga. Ka see on kogemus, mida saavad isegi koroonavabas maailmas proovida üsna vähesed.

See ei ole veel kaugeltki kõik. Pakutakse erinevaid muusikatunde, kokakursuseid, meditatsioonitunde, linnatuure ja palju muud. Viska ise Airbnb veebikogemustele pilk peale siin.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.