Uudis

Chris Hemsworth teeb Alzheimeri riski tõttu näitlemisest mõneks ajaks pausi

Chris Hemsworth sai riskist teada "Limitless" võtetelFoto: Scanpix/AFP/Valerie Macon

Näitleja Chris Hemsworth teatas, et teeb näitlemisest mõneks ajaks pausi, sest sai teada, et tal on eelsoodumus Alzheimeri tõvele.

39-aastane Austraalia näitleja tegi uue Disney+-i dokumentaalsarja “Limitless” võtete raames testi, kust ilmnes, et ta on mõlemalt vanemalt saanud ApoE4 geeni. See tähendab, et tal on kümme korda suurem tõenäosus Alzheimerisse haigestumisel kui inimestel, kellel on vaid üks ApoE4 geen, kirjutab The Guardian.

Hemsworth rõhutas, et ei kavatse näitlemisest täielikult loobuda, ent soovib võtta aega iseendale.

“Alzheimerit ennetavad meetmed parandavad kogu su ülejäänud elu. Oluline on järjekindlalt jälgida oma unetunde, stressileveleid, toitumist, liikumist jne,” sõnas Hemsworth.

Sarja “Limitless” raames tehti Hemsworthile mitmeid teste, sest sari keskendubki oma tervise eest hoolitsemisele. Esialgu oli plaan, et Hemsworth saab kõikide testide tulemused kaamera ees teada, ent sarja looja Darren Aronofsky otsustas Alzheimeri riskist näitlejale nelja silma all rääkida.

Aronofsky andis Hemsworthile ka võimaluse Alzheimeri teema sarjast üldse välja jätta, ent näitleja pidas vajalikuks sellest siiski rääkida, et teadlikkust tõsta ja ennetavatest meetmetest rääkida.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.