Uudis

Eesti juurtega vene näitleja jõudis koos võttetiimiga kosmosest tagasi Maale

Julia Peresild ja ülejäänud võttetiim jõudsid edukalt kosmosest tagasiFoto: Scanpix/Sergei Savostyanov/TASS

Eesti juurtega vene näitleja Julia Peresild on uue filmi “Väljakutse” (“Вызов”) võttetiimiga edukalt kosmosest tagasi Maale jõudnud. Tegemist on esimese linateosega, mida on kosmoses filmitud.

Rahvusvahelises kosmosejaamas viibiti 12 päeva ning selle aja jooksul tuli ette ka viperusi – reedel käivitusid ootamatult tõukurid, mis jaama paigast kallutasid. Võtted pandi seejärel umbes pooleks tunniks pausile, kuniks jaam taas paika saadi, kirjutab BBC.

Muidu sujus võtteperiood aga kenasti ja kõik vajalikud stseenid said režissöör Klim Šipenko valvsa pilgu all üles võetud. Pühapäeval maanduti Kasahstanis, kus ka filmi võtetega jätkatakse.

37-aastane Peresild kehastab filmis kirurgi, kes saadetakse kosmosesse kosmonauti päästma. Filmis teevad kaasa ka kosmonaudid Oleg Novitski ja Pjotr Dubrov.

Ka ameeriklastel eesotsas Tom Cruise’iga on plaans võttetiim ISS-ile filmima saata. Tundub aga, et sellest kosmose võidujooksust väljuvad võitjana venelased, sest Cruise’i filmi osas on veel palju lahtiseid otsi. Esimene kosmosefilm on aga peagi tulemas ja eks aeg näitab, kas lõppkokkuvõttes saavad filmi kiiremini valmis venelased või ameeriklased.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.