Uudis

“Fortnite” eemaldati App Store’ist ja Google Play poest, mängu loojad lähevad Apple’i ja Google’i vastu kohtusse

"Fortnite'i" arendajad lähevad Google'i ja Apple'iga sõtta.Foto: Dexerto

Maailma populaarseim videomäng “Fortnite” ei ole enam saadaval App Store’is ja Google Play Store’is. Mängu arendaja Epic Games kaebas pärast mängu poekeskkondadest eemaldamist Google’i ja Apple’i kohtusse, süüdistades firmasid monopolistlikus käitumises.

Epic Games lõi eile Google Play poes ja App Store’is uue süsteemi “Fortnite’is” kasutatava virtuaalvaluuta v-buckside ostmiseks, mis võimaldas kasutajatel maksta otse Epicule. V-bucksid on müügil ka Google’i ja Apple’i e-poodides, kuid Epic hakkas virtuaalraha pakkuma odavamalt. Uue maksesüsteemi loomisega hiiliti ka mööda Google’i ja Apple’i e-poodide 30% suurusest vahendustasust.

Vahetult pärast uue maksesüsteemi kehtestamist eemaldas Apple kiiresti “Fortnite’i” App Store’ist. Epic Gamesi süüdistati App Store’i reeglite rikkumises.

Tundub aga, et Epic Games oli selliseks sündmuste käiguks valmis. Pärast “Fortnite’i” App Store’ist kadumist ilmus Epicu ametlikesse kanalitesse video pealkirjaga “Ninteen Eighty-Fortnite”, kus Apple’it samastatakse George Orwelli romaanist “1984” tuntud kõikekontrolliva riigiga, mille vastu “Fortnite’i” tegelased mässu tõstavad.

Epic Gamesi juht Tim Sweeney on ka varem Apple’i äripraktikat kritiseerinud. Sweeney arvates ei ole Apple’i (ja ka Google’i) 30% suurune vahendustasu mingil moel õigustatud. Ta leiab, et kõikidelt partneritelt 30% nõudmine on ajast ja arust ning arvab, et Apple ja Google peaksid andma nende poodides tooteid müüvatele klientidele vabamad käed.

E-poe tingimuste rikkumiste tõttu eemaldati “Fortnite” ka Google Play Store’ist. Epic Games aga niisama alla vanduda ei kavatse ning on praeguseks nii Apple’i kui ka Google’i kohtusse kaevanud, süüdistades neid monopolistlikus käitumises.

“Fortnite’i” ei ole enam võimalik App Store’ist ja Google Play Store’ist alla laadida. Kui sul on mäng juba nendest poekeskkondadest telefoni alla laaditud, siis saad seda edasi mängida, kuid edasised uuendused sinuni paraku ei jõua.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.