HBO-sse jõudsid esimest korda Eesti filmid

Nüüd saab ka Eesti filme HBO-st vaadata.Foto: tootja

Alates tänasest näeb HBO platvormil “Sood” ja “Jahihooaega”.

Oskar Lutsu jutustusel põhineb “Soo” psühholoogiliseks ja ajalooliseks taustaks on Esimene maailmasõda, mille keeristest naaseb peategelane, kunstnik Toomas kodumaale taastuma. Toomas on pärast Pallase lõpetamist ja välismaal tudeerimist omal nahal sõjakoledusi kogenud ning kokkupõrkes kohalike jõhkarditega avanevad hiljuti saadud haavad uuesti. 

Loo arenedes üritab aga mitu naist ta armuvõrku püüda. Kuigi Toomas üritab päästa “sookollide” käes vangis olevat kaunist ja salapärast Metskassi, peatub ta samal ajal oma vana armastuse Liisi ja selle abikaasa kodus külalisena ja on märklauaks kogukonna uusrikkast valitsejannale preili Martinsonile, kes mehelt korvi saades ohtlikuks vastaseks muutub. 

Näitlejatest on esindatud näiteks Franz Malmsten, Hanna-Ly Aavik, Martin Kork, Liis Lass, ja Grete Kuld. 

“Klassikokkutuleku” tegijate komöödiat “Jahihooaega” nimetatakse  “naiste-klassikokkutulekuks”. 45-aastane Eva on hiljuti lahutanud ja kardab nüüd kaotada nii oma poja kui ka sõbranna eksmehe uuele noorele edukale ja säravale armsamale Isabelile. 

Et oma positsioonid tagasi võita, läheb Eva koos sõbranna Marleeni ja oma uue särava rivaali Isabeliga road-trip’ile, mis viib naised kokku eri meestega, ülikoomiliste äpardustega, veelgi koomilisemate tülidega, päris tõelise jahipidamisega ja eelkõige iseendaga, et keset jõulusaginat mõista, mis on ikkagi elus kõige olulisem. 

Näitlejatest on esindatud näiteks Harriet Toompere, Mirtel Pohla, Grete Kuld, Jan Uuspõld, Priit Loog ja Kaire Vilgats.

 HBO on Eestis kättesaadav Telia ja Go3 vahendusel. 

Märksõnad: , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.