Uudis

Kas Apple peaks Netflixi ära ostma?

Kas ühel päeval saab see logo päriselt ka reaalsuseks?Foto: The iBulletin

Finantsteenuste firma JP Morgani hinnangul võiks Apple ära osta striimimisgigandi Netflixi, kuna see looks turule rohkem konkurentsi, mis omakorda tooks kaasa kvaliteetsemat sisu.

JP Morgani analüütiku sõnul kogub Apple’i erinevatel pangakontodel hetkel tolmu 250 miljardit dollarit vaba raha. Seda raha tahetakse osaliselt kasutada ka enda striimimisteenuse loomiseks, kuid isegi nii suurele ettevõttele nagu Apple ei saa see kerge olema.

Netflixi väärtuseks pakutakse hetkel 148 miljardit dollarit, lisaks on aastate jooksul kogunenud ka 7 miljardi dollari ulatuses võlgasid. Potentsiaalse tehingu maksumuseks hindab JP Morgan umbes 189 miljardit dollarit.

Kuigi kõnealune tehing ei ole hetkel plaanis, oleks see Apple’ile kindlasti kasulik. Netflixi kõrvale eraldi striimimisteenuse loomine on keeruline, kuid turuliidri ära ostmine elemineeriks nii konkurentsi probleemi kui ka kuluka tehnoloogia ja infratstruktuuri välja arendamise faasi.

JP Morgani analüütiku arvates on meelelahutusturul puudus tugevast konkurentsist, kuna viimastel aastatel on tele- ja filmimaailm erinevate firmade ühinemise läbi liialt seotuks muutunud. Näiteks 2003. aastal ühinesid kaks USA meediahiiglast NBC ja Universal ning 2011. aastal ostis selle uue konglomeraadi omakorda ära Comcast. Lisaks omab ka Disney väga suurt osa tele- ja filmitööstusest ning eelmisel aastal soetati veel juurde hiiglaslik meediakanal Fox.

Leitakse, et mida rohkem suuri tegijaid turul tegutseb, seda parem, kuna nii tekib konkurents, mis ajendab kõiki ettevõtteid looma kvaliteetseid tooteid. JP Morgan pakub, et kui näiteks Apple ostaks ära Netflixi, siis see võiks meelelahutusmaailma stagnatsioonist lahti raputada ja saada muutuste katalüsaatoriks.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.