Uudis

Kosmosest naasnud vene filmirežissöör oleks valmis võtete jaoks ka Kuule ja Marsile minema

Näitleja Julia Peresild, kosmonaut Oleg Novitskiy ja režissöör Klim Šipenko viibisid 12 päeva rahvusvahelises kosmosejaamasFoto: Scanpix/Roscosmos Space Agency via AP

Äsja rahvusvahelisest kosmosejaamast Maale naasnud vene filmirežissöör Klim Šipenko ütles, et ta läheks hea meelega ka Kuule ja Marsile filmi tegema.

Šipenko veetis äsja koos võttetiimiga 12 päeva rahvusvahelises kosmosejaamas, kus toimusid filmi “Väljakutse” (“Вызов”) võtted. Filmi peaosas mängib Eesti juurtega vene näitleja Julia Peresild, kes kehastab linateoses kirurgi, kes saadetakse kosmosesse kosmonauti päästma.

Šipenkolt uuriti eduka võtteperioodi järgselt, kas esimesele kosmoses filmitud filmile võib oodata ka näiteks Kuul üles võetud järge, kirjutab Reuters.

“Mina oleks valmis selleks Kuule minema küll. Me usume, et kosmoses toimuvad stseenid peaksid olema ka kosmoses filmitud. Kui tegevus toimub Kuul, peaks ka võtted seal toimuma. Kui tegevuspaik on Marss, siis on Marss ka võttepaik. Miks peaksime vaid stuudiotes filmima?” vastas Šipenko.

Ta lisas, et sai kosmoses viibides aru, et seal filmimine on midagi hoopis muud kui Maal filmi tegemine ning see annab ekraniseeringule teatud autentsuse juurde.

“Mitmed stseenid kukkusid välja hoopis teistmoodi, kui ma neid Maal olles ette kujutasin. Inimesed võivad olla näod vastamisi, aga üks neist on vertikaalselt ja teine horisontaalselt ning kaamera on hoopis teisel lennukil,” kirjeldas Šipenko.

Filmi kallal jätkatakse tööd veel järgmise aasta lõpuni ning linastuskuupäeva pole filmile veel seatud. Kosmoses filmitud stseenid moodustavad Šipenko sõnul filmist umbes 25–35 minutit.

Ka ameeriklastel eesotsas Tom Cruise’iga on plaanis võttetiim rahvusvahelisse kosmosejaama saata. Tundub aga, et sellest kosmose võidujooksust väljuvad võitjana venelased, sest Cruise’i filmi osas on veel palju lahtiseid otsi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.