Maailma ühe populaarseima lauamängu Euroopa meistritiitel tuli Eestisse

Vastne Euroopa meister on pildil vasakult esimene.Foto: kuvatõmmis

Tühja nendest patustanud suusatajatest! Kohalikud spordifännid peaksid vaatama uute horisontide suunas, sest eestlane Dan Lõhmus tuli äsja Euroopa meistriks ülipopulaarses lauamängus “Settlers of Catan”.

“Catani” näol on tegu strateegilise lauamänguga, milles mängija ülesandeks on koguda ressursse, arendada enda tsivilisatsiooni ja koguda mängu võitmiseks vajalikke punkte. Eesmärk on ehitada näiteks teid, külasid ja linnu ning vastaste ponnistustele kaikaid kodaratesse loopida.

Kaks tundi väldanud finaalis oli eestlasel kolm vastast: slovakk Daria Valent, türklane  Onur Can Şen ja Hollandist pärit Twan Groeneveld.

Finaalmängu ajal olid mängijate emotsioonid laes ja seetõttu oli kuulda ka omajagu vandumist mitmes erinevas keeles. Lõhmus rääkis ERRile, et kuna räägib mitmeid keeli, siis ta sai ebatsensuursetest väljenditest ka sageli aru.

“Kuna ma oskan ise küllaltki palju keeli, siis äratundmisrõõm oli pidev. Poolfinaalis õnnestus võit võtta väga napilt meie suure idanaabri ees. Seal see emotsioon oli ikka siiras, mis selle kaotusvaluga tuli,” rääkis Lõhmus.

“Settlers of Catani” turniirile oli võimalik kaasa elada striimi vahendusel, kuid seda on võimalik ka järele vaadata.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.