Uudis

Netflix avaldab nüüd statistikat nädala vaadatuimate filmide ja sarjade kohta

"Red Notice" on Netflixis nähtav 12. novembristFoto: IMDb/Netflix

Alates sellest nädalast avaldab Netflix nimekirja nädala populaarseimatest filmidest ja sarjadest. Otsus tuleneb voogedastusplatvormi tabanud kriitikast, et Netflix pole kuigi läbipaistev ja hoiab vaatamisandmeid salajas.

Netflix teatas, et populaarseimate filmide ja sarjade Top 10 tehakse avalikuks igal teisipäeval ja nad avaldavad eraldi edetabelid nii ingliskeelse kui ka muukeelse sisu jaoks. Edetabeli etteotsa jõuavad need sarjad ja filmid, mida on ajaliselt kõige rohkem vaadatud, kirjutab Reuters.

Eelmisel nädalal oli populaarseimaks filmiks reedel Netflixi jõudnud märulifilm “Red Notice”, mis räägib loo FBI agendist (Dwaye Johnson), kes hakkab kurjategijatega (Ryan Reynolds, Gal Gadot) koostööd tegema. Filmi vaatasid Netflixi kasutajad kokku 148 720 000. Võrdluseks, populaarsuselt teise filmi, “Love Hard” vaatamisele kulutasid Netflixi kasutajad 58 560 000 tundi.

Filmidest, mis pole inglise keeles, on kõige populaarsem aga “Yara”, mille vaatamisele kulutati aga märgatavalt vähem aega kui ingliskeelsete filmide edetabeli eesotsas olevatele linateostele. “Yarat” vaadati 17 950 000 tunni jagu.

Sarjadest on populaarseim “Narcos: Mexico” kolmas hooaeg, mida vaadati eelmisel nädalal 50 290 000 tundi. Uimastite ärist rääkiva sarja kolmanda hooaja tegevus toimub 90ndatel ning kajastab sõda, mis pärast Felixi arreteerimist puhkeb.

Ka “Squid Game” on jätkuvalt väga populaarne, köites inimesed 42 790 000 tunniks ekraanide ette. Septembris linastunud Lõuna-Korea põnevussarjast sai kiirelt ülemaailmne hitt ja Netflixi läbi aegade vaadatuim seriaal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.