Uudis

Netflix jagas esmakordselt infot, kui palju aega on kasutajad populaarsete filmide ja sarjade vaatamisele kulutanud

Filmi "Bird Box" on Netflixi kasutajad vaadanud kokku 282 miljonit tundi, mis teeb sellest vaadatuima filmiFoto: outnow.ch/Netflix

Netflix avaldas voogedastusplatvormi populaarse sisu kohta uusi andmeid. Lisaks sellele infole, kui paljud on vaadanud mõnda filmi või sarja esimese nelja nädala jooksul vähemalt kaks minutit, avaldas Netflix esimest korda andmeid ka selle kohta, kui palju aega on sarjade ja filmide vaatamisele kulutatud.

“Me üritame oma läbipaistvust suurendada. Netflixi vaadatavuse andmed on seni suures osas üsna salajased olnud,” vahendab Variety Netflixi asepresidendi Ted Sarandose öeldut.

Kuigi kahe tabeli vahel võib märgata mitmeid erinevusi, on nii vaatajate arvu kui ka vaatamisaja poolest kõige populaarsem sari “Bridgerton”. Sarja esimene hooaeg linastus eelmise aasta lõpus ja ainuüksi nelja nädala jooksul vaatas Julia Quinni raamatul põhinevat ajastudraamat 82 miljonit kasutajat. Kokku on sarja esimest hooaega vaadatud 625 miljonit tundi.

Netflixi populaarseimad sarjad ja filmid vaatajate arvu poolestFoto: Netflix

Filmidest on kasutajate arvu poolest kõige populaarsem eelmisel aastal linastunud “Extraction” Chris Hemsworthiga peaosas. Esimese nelja nädala jooksul vaatas märulifilmi 99 miljonit inimest. Ajaliselt on filmi vaadatud kokku 231 miljonit tundi, mis paigutab “Extractioni” teisele kohale. Enim aega on veedetud aga filmi “Bird Box” vaadates – film köitis kasutajate tähelepanu 282 miljoniks tunniks. Esimese nelja nädala jooksul vaatas “Bird Boxi” aga 89 miljonit inimest.

Netflixi populaarsemaid sarjad ja filmid vaatamisaja poolestFoto: Netflix

Sarandos tõdes ka, et tabelite seis võib peagi muutuda, sest praegu on Netflixis väga populaarne Lõuna-Korea sari “Squid Game”, mis on vaadatavuse edetabeleid vallutanud mitmetes riikides.

“Me ei osanud selle sarja globaalset menukust ette näha,” sõnas Sarandos.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.