Uudis

Netflix muudab tüngakõnede tõttu mõnda “Squid Game’i” stseeni

"Squid Game" on mitme riigi Netflixis praegu vaadatavuselt esikohalFoto: Netflix

Lõuna-Koreas elav Kim Gil-young on viimasel ajal saanud hulgaliselt tüngakõnesid ja -sõnumeid, sest tema telefoninumber on näha Netflixi uues populaarses sarjas “Squid Game”. Netflix lubab, et naine saab tembutajatest peagi rahu ja tema telefoninumbriga stseenid saavad muudetud.

“Squid Game” jutustab loo rahaaraskustes inimestest, kes saavad võimaluse lapsepõlvest tuttavaid mänge mängides suure hunniku raha võita. Mängudes osalemiseks peavad nad helistama neile antud visiitkaardil oleval numbril ning vastajale oma soovist teada andma. Pealtnäha lihtsad mängud osutuvad aga väga süngeks ning võitmise nimel peavad mängijad oma eluga riskima.

Sari on kiirelt väga populaarseks osutunud ning mitmed vaatajad on visiitkaardil näidatud numbril ka helistanud või sellele sõnumeid saatnud. Tõenäoliselt ei ole aga tüngakõne tegijad teadnud, et number kuulub Kim Gil-Youngile, kes sarjaga kuidagi seotud ei ole, vaid kes tegeleb hoopis ettevõtlusega, kirjutab Reuters.

Kõnede ja sõnumite avalikuks tulles palus Netflix inimestel number rahule jätta ning ütles, et koos produktsioonifirmaga Siren Pictures töötatakse selle kallal, et telefoninumbriga stseenid saaksid vajadusel muudetud.

Netflix ja Siren Pictures ütlesid ka, et kirjutasid numbri visiitkaardile teadlikult ilma suunakoodita ega teadnud, et Lõuna-Koreas kohalikul numbril helistades lisandub suunakood automaatselt.

Gil-young rääkis, et Netflix ja Siren Pictures on talle ka raha pakkunud, et naine oma numbri ära muudaks, ent ta on pakkumisest keeldunud. Kui ta numbri ära muudaks, ei saaks mitmed olulised ärikontaktid temaga enam ühendust ning sellega ei saa Gil-young kuidagi leppida.

Netflix ja Siren Pictures pole ise raha pakkumist kommenteerinud, kuid Gil-youngi sõnul pakuti talle esmalt miljon vonni ehk veidi üle 700 euro, hiljem kerkis pakkumine aga viie miljoni vonnini ehk umbes 3600 euroni.

Korea filminõukogu omab tegelikult ka nimekirja telefoninumbritest, mida päriselt ei eksisteeri ning mida võib filmides ja sarjades kasurada. Suurtel platvormidel nagu Netflix pole aga sellele teenusele ligipääsu.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.