Uudis

NVIDIA uus tehnoloogia hakkab täiustama mängude visuaale

NVIDIA uudne tehnoloogia loob madalama resolutsiooniga kaadrist kõrgema resolutsiooniga kaadriFoto: The Verge

Elder Scrolls Online saab olema esimene mäng, millel on NVIDIA Deep Learning Anti-Aliasing (DLAA) tugi. Tehnoloogia, mis tagab parema visuaalse kvaliteedi, kuid ei nõua lisajõudlust videokaardilt.

NVIDIA uudne tehnoloogia põhineb varasemal Deep Learning Super Sampling (DLSS) tehnoloogial, mis kasutab videokaardi tehisintellektuaalset ressurssi, et luua madalama resolutsiooniga kaadrist kõrgema resolutsiooniga kaader. See protsess on videokaardile aga oluliselt vähem koormav ning sellepärast tõuseb mängu kaadrisagedus (FPS) märgatavalt.

DLAA töötab samal põhimõttel, kuid ei kasuta algmaterjalina enam madala-, vaid täisresolutsiooniga kaadreid, täiustades neid tehisintellektiga veelgi. Uue DLAA-ga on võimalik saada parem graafika kvaliteet mängus, kuid see enam kaadrisagedust ei tõsta.

Uudis tehti avalikuks Bethesda otse-ülekandel, kus räägiti mängu Elder Scrolls Online uuendustest. Ettevõtte loominguline juht Rich Lamberti ütles: “Tehnoloogiast ei saa lisajõudlust mängimiseks, küll aga saab täiesti imelise pildiparanduse (anti-aliasing).”

“See on uskumatu, hullumeelne, kui hea see tehnoloogia on,” lisas ta.

Kui tavaliselt avalikustab taolisi uudised tehnoloogia omanik või arendaja, siis seekord oli hoopis vastupidi. Tehnoloogia avalikustas Bethesda, kelle mängu peal tehnoloogiat testitakse.

DLAA kasutamiseks peab mängijal olema RTX 2000 või RTX 3000 seeria videokaart.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.