Uudis

Proovi järele: SpaceX-i simulaatoriga saad ise proovida ISS-iga dokkimist

Kas suudad elusalt ISS-i kohale jõuda?Foto: kuvatõmmis

Mai lõpus saatis Elon Muski firma SpaceX kaks astronauti Rahvusvahelisse kosmosejaama (ISS). Missiooni üks keerukamaid etappe on kosmosesüstiku ISS-iga dokkimine – see nõuab kannatust ja täpsust, et tabada ilmaruumis väikest sihtmärki. Nüüd on kõigil võimalik SpaceX-i loodud simulaatoris dokkimist ise kodus proovida.

Tegu ei ole pelgalt arvutimänguga – simulaatoris nähtavat kasutajaliidest kasutasid ka hiljuti ISS-i saadetud astronaudid reaalses kosmosesüstikus. Kannatlikult ja pedantliku täpsusega on vaja kontrollida kosmosesüstiku liikumiskiirust ja lähenemisnurka. Kui kõik ekraani keskosas olevad rohelised numbrid kukuvad alla 0,2 siis palju õnne – oled õigel teel.

Kui tahad tõepoolest ISS-iga dokkida, siis varu aega. Kosmoses liigutakse aeglaselt ning tegutsema peab täpselt ja kannatlikult. Ja kui peaks tekkima tunne, et simulaatorit edukalt läbida on võimatu, siis tea, et NASA juht Jim Bridenstein läbis selle esimesel katsel. Kui tema sellega hakkama saab, siis saavad ka kõik teised!

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.