Uudis

Steamist eemaldati üle 100 austusavalduse Uus-Meremaal 49 inimest tapnud massimõrvarile

Steami konto, mis kasutab Uus-Meremaa massimõrvari nime ja fotot enne Steami sekkumist.Foto: Kotaku

Videomängude levitusplatvormist Steam on eemaldatud üle 100 austusavalduse, mis ülistasid ja õigustasid eile Uus-Meremaal Christchurchi linnas aset leidnud rünnakus 49 inimest tapnud mõrvarit, vahendab Kotaku.

Vahetult pärast veretööd hakkasid mitmed Steami kasutajad Christchurchi massimõrvarile tunnustust avaldama. Õigustajate kontod kasutasid mõrvari nime ja pilti, mis saadi tapja poolt filmitud videost, kuna ta voogedastas veretöö selle toimumise ajal Facebooki vahendusel.

Loetud tunnid pärast rünnaku toimumist oli Steami tekkinud üle 100 mõrvari nime ja fotoga konto, mis kiitsid 49 inimelu nõudnud rünnaku heaks. Jagati voogedastusest pärit pilte ja GIF-e ning teda kutsuti kangelaseks, pühakuks ja “kebabieemaldajaks”.

Steami moderaatorid ei otsustanud siiski massimõrva ülistanud kasutajate kontosid blokeerida. Küll aga eemaldati kõnealustelt kontodelt tapja nimi, kuid ka see on jätkuvalt nähtav konto varasemalt kasutatud kasutajanimede nimistus.

Uus-Meremaa massimõrva raames on hakatud Steamis kiitval toonil rääkima ka varasematest veretöödest. Näiteks kutsutakse kangelasteks Charlestoni ja Parklandi mõrvareid ning jagatakse fotosid Anders Breivikust, kes tappis 2011. aastal Norras 69 inimest.

Hiljuti on Steami avatud uste poliitika seoses vägistamist propageeriva videomänguga “Rape Day” sattunud tulise kriitika alla. Moderaatorid on olnud platvormi sisu suhtes alati üsna leplikud, kuid tõenäolislt sunnivad “Rape Day” ja Christchurchi juhtumid Steami oma tolerantsuspoliitikat kriitiliselt üle vaatama.

Eile toimus Uus-Meremaal Christchurchi linnas paremäärmuslase poolt korda saadetud rünnak, milles kaotas elu 49 inimest. Mõrvar, kes voogedastas oma rünnaku reaalajas Facebookis, jäi ellu ja võeti vahi alla.

Märksõnad: , , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.