Uudis

Suur leke: PlayStation 5 võib hakata välja nägema nagu futuristlik kosmoselaev

Sony ja Microsofti järgmised konsoolid panevad väidetavalt suurt rõhku striimimisele.Foto: VG24/7

Internetti on lekkinud pildid väga futuristliku ilmega masinast, mis on ühe mänguarendaja sõnul Sony poolt stuudiotele välja saadetud PlayStation 5 arenduskomplekt. Ta ei välista, et ka lõplik konsool võib hakata piltidel nähtuga sarnane välja nägema.

Eile avastas Hollandi tehnikablogi LetsGoDigital Sony poolt esitatud Brasiilia patendiameti dokumendi, millel on näha Yusuhiro Ootori disainitud elektroonikaseade. Ootori on pikaaegne Sony töötaja, kes on olnud seotud ka varasemate PlayStationi konsoolide loomisega.

Sony lekkinud patendidokument.Foto: BGR

Mainitud patent kanti mõne päeva eest sisse ka patendiandmebaasi WIPO süsteemi. Kuigi kuskil ei mainita, et tegu on spetsiifiliselt PlayStation 5, siis kategoriseeriti patent klassi 14.02, kuhu kuuluvad ka teised mängukonsoolid, sealhulgas PlayStation 4.

PlayStation 4 ja Sony uue salapärase seadme WIPO dokumente kõrvuti asetades jääb tõepoolest mulje, et tegu on sarnaste ja samasse tootekategooriasse kuuluvate masinatega. Kohe jääb silma veel tundmatu seadme futuristlik disain, mis erineb suuresti Sony varasematest konsoolidest. On spekuleeritud, et masina peal olev V-kujuline tühimik võib sümboliseerida rooma numbrit 5 ja viidata seega PlayStation 5.

PlayStation 4 ja Sony uue masina patendidokumendid on sarnased.Foto: BGR

Mänguarendaja kinnitab, et lekkinud masin eksisteerib

Lekkinud patendidokumentidest pärit piltidele lisab kaalu asjaolu, et üks mänguarendaja on juba kinnitanud, et see masin on tõepoolest olemas.

Matthew Stott, kes töötab “F1” ja “GRID-i” seeriat arendavas stuudios Codemasters, väitis Twitteris, et tegu on stuudiotele laiali saadetud PlayStation 5 arenduskomplektiga. Tema säuts kustutati küll kiirelt, kuid enne seda jõuti tema postitusest teha kuvatõmmiseid.

Arendaja kinnitab, et lekkinud masin eksisteerib reaalselt.Foto: BGR

Seega tundub tõepoolest, et tegu võib olla reaalse PlayStation 5 arenduskomplektiga. Uue masina olemasolu kinnitavad kolm allikat: Brasiilia patenditaotlus, WIPO ja kõrgetasemelise mängustuudio töötaja. Ei ole välistatud, et sarnene võib hakata välja nägema ka lõplik PlayStation 5.

Keegi on juba jõudnud lekkinud dokumentide põhjal luua ka kaunid ja detailsed 3D pildid sellest, milline võib Sony uus PlayStationi masin välja näha. Tegemist ei ole ametlike piltidega.

Sony ei ole loo avaldamise ajaks kinnitanud, kas tegu on ametliku PlayStation 5 arenduskomplektiga ning kas lõplik konsool hakkab välja nägema sarnane.

PlayStation 5

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.