Uudis

Tallinnase tuleb Baltikumi suurim filmitööstuse keskus, millesse linn investeerib 5 miljonit eurot

Ekspert õpetab, kuidas kaamera ette jõuda ja seal hakkama saada.Foto: Reddit

Tallinna linn ja Tallinn Film Wonderland rajavad koostöös Paljassaare poolsaarele moodsa filmitööstuse keskuse, millesse pealinn investeerib 5 miljonit eurot, vahendab BNS.

Esimese etapina, aastaks 2022, valmivad Põhja-Tallinnasse Paljassaare poolsaarele kolm stuudiot ja abiruumid. Teise etapina ehitatakse juurde linnarahvale avatud ala, ruumid filmi tootmist toetavate tegevuste jaoks ja kontorid. Pikemas perspektiivis arendatakse Paljassaarde uus, kaasaegne linnaruum koos sinna juurde kuuluvate elamu- ja ärihoonetega, teatas Tallinn Film Wonderland.

Suured filmitegijad kipuvad Eestisse

“Tallinn Film Wonderlandi projekt on suurepärane näide avaliku ja erasektori edukast koostööst, millel on positiivne mõju kohalikule loomemajandusele,” ütles Tallinna abilinnapea Aivar Riisalu pressiteate vahendusel. “On selge, et paljud rahvusvahelised filmiproduktsioonifirmad ja režissöörid tunnevad suurt huvi siin piirkonnas filmimise vastu. Peame sellest võimalusest kinni haarama ja sellest kasu lõikama,” lisas ta.

Filmilinnakule sobilik asukoht leiti Põhja-Tallinnas Paljassaares asuval tühermaal, millele oli linnale kuuluv äriühing AS Tallinna Tööstuspargid varasemalt välja arendanud ka esialgse arenduskava, mis kattus Tallinn Film Wonderlandi eesmärkidega. “Suur plaan näeb ette Paljassaarde kaasaegse linnaruumi rajamise, mille keskseks osaks saab loodav filmilinnak koos sinna ümber kuuluva elamu- ja ärihoonete ning vaba-ajaveetmisevõimalustega,” märkis Riisalu.

Kolm stuudiot ja 5 miljonit eurot

Esimese etapina valmivad Paljassaares aastaks 2022 filmilinnaku kolm stuudiot ja abiruumid koos juurde kuuluva infrastruktuuriga. Lähima paari aasta jooksul investeerib Tallinna linn AS Tallinna Tööstuspargid kaudu projekti ligi 5 miljonit eurot, eesmärgiga soodustada majanduskasvu ja luua uusi töökohti kultuuri valdkonnas. Järgnevates etappides planeeritakse kinnistule kontoriruumid ning majutuse ja toitlustuse alad.

Tallinn Film Wonderland tegevjuhi Gren Noormetsa sõnul on valmiv filmilinnak lähiriikide moodsaim ja suurim. Kinnistu kogupindala on 57 000 ja stuudiokompleksi ehitusalune pind umbes 3500 ruutmeetrit. Hoones saab olema kolm stuudiot, mille kogu pind on 2900 ruutmeetrit. Suurim neist on 1200 ruutmeetrine ja 14 meetrit kõrge.

Kui Tallinna linn rajab stuudiote karbid ja vajaliku infrastruktuuri, siis sisu pannakse Noormetsa sõnul kokku filmitootjate tahte järgi ja sinna saab ehitada mida iganes võtete või saadete tegemiseks vaja on.

Eesti Filmi Instituudi juhatuse liikme Edith Sepa sõnul on filmilinnakul suur roll Eesti filmitööstuse arendamisel. “Tehniliste võimaluste puudumine ei oleks siis enam probleem, kuna Baltikumi suurim stuudiokompleks kõrvaldab kitsaskohad, mis seni on nii kohalikel- kui ka välistootjatel takistanud oma projekte Eestis filmimast.”

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.