Uudis

“Tõde ja õiguse” produtsent Ivo Felt tunnistab, et enamus Oscari nominendid olid juba ette teada

Kes need härrasmehed nüüd olidki...Foto: kaader filmist

Ameerika filmiakadeemia avaldas 13. jaanuaril tänavused Oscarite nominendid, kus parima võõrkeelse filmi nominentide hulgast jäi Tanel Toomi “Tõde ja õigus” siiski välja. See tähendab, et “Mandariinid” on jätkuvalt ainus Eesti film, mis on eales Oscarile nomineeritud.

Filmi produtsent Ivo Felt kinnitas, et tegelikult olid neli nominenti üsna kindlad ning kogu võistlus käis viimase, viienda koha nimel, vahendab ERR.

Produtsent Ivo Felt kinnitas, et Ameerikas on “Tõde ja õigus” hästi vastu võetud.

“See, et me pääsesime kümne hulka, tõstis meid rohkem esile ja näib, et siin filmi vaadanud inimesed on meist pigem lugu pidanud,” mainis ta ja lisas, et praegust võõrkeelsete filmide valikut vaadates tundub, et Bong Joon-ho “Parasiit” on kõige tõenäolisem võitja.

“See oleks olnud väga suur ime, kui me oleksime viie nominendi hulka saanud,” tõdes produtsent ja lisas, et samas ei saa öelda, et neil poleks üldse võimalus olnud. “Mingi õhkõrn võimalus siiski oli.”

Felt avaldab ERR-ile ka arvamust, et Eesti riik võiks Oscari-kampaaniat rohkem toetada. Kuidas ja millistel tingimustel loe pikemalt ERR-i täispikast artiklist.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.