Uudis

Uus tehisintellekt võib Netflixi kontode jagamise võimatuks muuta

Uus tehisintellekt saab aru, millal ühte kontot kasutab mitu inimest. Foto: Netflix

Suurbritannia tarkvarafirma Synamedia on loonud programmi, mis suudab tuvastada, kas ühte ja sama kontot kasutavad erinevad inimesed, vahendab Independent.

See võib tähendada, et peagi on näiteks Netflixi ja muude voogedastusteenuste paroolide jagamine sõpradele ja tuttavale senisest kordades keerukam. Ehk isegi võimatu.

Synamedia poolt loodud programm kujutab endast iseõppivat tehisintellekti, mille eesmärk on tuvastada kasutajate tegevuses ebatavalisi ilminguid. Näiteks kui kontot kasutatakse samal või enam-vähem kattuval ajaperioodil erinevates kohtades, on tõenäoliselt tegu jagatud kontoga. Sel juhul pakub süsteem kasutajale automaatselt preemiumkontot, mida saab kasutada suurem hulk inimesi. Muidugi kallima hinna eest.

Las Vegases toimunud tehnoloogiakonverentsil CES 2019 tutvustatud tehisintellekt on eriti ahvatlev voogedastusteenuste pakkujatele, kuna kontode jagamise tõttu kaotatakse igal aastal miljardeid dollareid. Uuringufirma Pank Associates on välja selgitanud, et maksustatud telekanalid jäävad seetõttu igal aastal ilma 9,9 miljardist ja voogedastusfirmad 1,2 miljardist dollarist.

“Kontode jagamine on muutunud liiga kulukaks, et seda enam eirata saaks,” ütles Jean Marc Racine Synamediast. “Paljud tavakasutajad on valmis maksma  lisatasu preemiumkonto eest, mida suurem hulk inimesi saab samal ajal kasutada,” arvab ta.

Väidetavalt testib Synamedia juba uut tehisintellekti mitmete teenusepakkujate juures, kuid koostööpartnerite nimed jäeti veel saladuseks.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.