Uudis

Video: “Star Warsi” näitleja mõistab protestimarsil emotsionaalse kõnega rassismi karmilt hukka

John Boyega Londonis protestimarsil kõnet pidamas.Foto: kuvatõmmis

Viimases kolmes “Star Warsi” filmis mänginud Briti näitleja John Boyega astus Londonis toimunud rassismivastasel protestimarsil tuhandete inimeste ees üles inspireeriva kõnega, milles mõistis hukka politseivägivalla ja väitis, et just nüüd on aeg ühiskonnas põhjapanevateks muutusteks.

Boyega väitis, et mustanahaliste elud on olnud alati väärtuslikud ning leidis, et George Floydi surmale järgnenud rahutuste raames on võimalik muuta ühiskonda sisse juurdunud rassistlikke arusaamu.

Tundub, et protestimarsil kõnega üles astudes riskis Boyega ka enda tööga. Boyega väidab rahvahulgale, et ta ei ole kindel, kas tal on pärast oma sõnavõttu veel võimalik filmimaailmas karjääri teha.

Tundub, et Boyega hirm osutus siiski alusetuks, sest Hollywoodis tema sõnavõtt saanud väga sooja ja positiivset vastukaja. “Star Warsi” Twitteri kontol nimetati Boyegat kangelaseks ja koos tema pildiga postitati ka sotsiaalmeediasse ka Boyega kõne.

Boyegale avaldasid tunnustust ka “Star Warsi” filmides Luke Skywalkerit kehastanud Mark Hamill ja režissöör J. J. Abrams, kes lavastas kaks kolmest “Tähtede sõja” filmist, milles Boyega kaasa tegi.

Rassismi- ja politseivägivalda taunivad rahutused on maailma eri paigus toimunud alates 25. mail, mil USA-s hukkus politsei poolt vahistatud mustanahaline George Floyd.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.