Sisuturundus

Kuidas muuta sülearvuti lauaarvutiga võrdväärseks mängu- ja töökaaslaseks?

Fotod: tootja.

Sülearvuti on muutunud ärimaailmas asendamatuks tööriistaks ning ka üha enam mängureid leiavad, et kaasaskantav mänguriarvuti on sageli praktilisem kui kodune set-up.

Suurimaks piiranguks on sülearvutitega mängimisel eeskätt ruum – seda nii kõvakettal kui ka füüsiliselt arvuti korpusel. 

Sülearvutiga mängimine jääb sageli ruumi nappuse taha

Korralikuks mängusessiooniks on enamjaolt vaja sülearvutiga ühendada väline klaviatuur, hiir, monitor, kõrvaklapid ja võibolla ka väline kõvaketas, kus suuremahulise mängufaile hoitakse. 

Paljudel sülearvutitel võib küll mäluruumi olla, kuid vähestel on niivõrd palju erinevaid pesasid, et eelnimetatud lisaseadmed ära mahutada.

Väline kõvaketas hoiab arvuti kiire ja puhtana

Asjast rohkem huvituvad mängurid on tõenäoliselt juba teadlikud nn dokkidest, mille abil saab võimeka sülearvuti muuta praktiliselt lauaarvutiga samaväärseks mängimisseadmeks.

Täpsemalt on doki näol tegu välise kõvakettaga, mille külge on võimalik ühendada lisaks sülearvutile ka kõik vajalikud lisaseadmed, et sedasi sülearvuti kerge vaevaga täieõiguslikuks mänguriarvutiks muuta.

Kuna enamike uuemate mängude mahud jäävad juba julgelt 100 – 200 GB juurde on väline kõvaketas paljude sülearvuti kasutajate jaoks nii kui nii asendamatu asi. FireCuda Gaming Thunderbolt 3 Dock pakub mäluruumi koguni 4 TB (HDD), millest peaks piisama hulga uute mängude või muude suuremahuliste failide säilitamiseks. 

Väliseid kõvakettaid ja dokke on üha enam hakanud eelistama ka äriklassi kasutajad, kellel on vaja sageli töödelda suuremahulisi videoid või pilte, mis sageli otse arvutisse lihtsalt ära ei mahu.

Kui pesad saavad otsa

Lisaks on Gaming Dockil olemas ühendusava kiirema SSD ketta, monitori, kõrvaklappide ja mikrofoni jaoks ning koguni viis USB 3.1 pesa. Samuti saab olemasoleva Gaming Dockiga ühendada veel Thunderbolt 3 seadmeid, kui selleks soov peaks tekkima.

FireCuda Gaming Dock kaalub 2,67 kilogrammi ning näeb tänu RGB valgustusele ühe “tavalise” välise kõvaketta kohta vägagi stiilne välja. Kusjuures valgustust saab kasutaja muuta vastavalt enda äranägemisele. 

Koos seadmega tulevad kaasa neli erinevat laadimisjuhet, tagamaks ühenduvuse absoluutselt igas maailma nurgas. Samuti leiab karbist veel ligi 80-sentimeetrise Thunderbolt 3 kaabli ja 20V akupanga. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.