Elisa blogi

Aastapäeva vaatamissoovitus: 5 kodumaist filmi, mida kogu perega vaadata

Vabariigi aastapäeval pakuvad kodumaised telekanalid oma programmides hulgaliselt kodumaist sisu, mille seast ei jää kunagi välja “Nimed Marmortahvlil” ega “1944”.

Kui oled neid filme aga juba näinud ning tahaksid vabariigi aastapäeva puhul midagi kodumaist, aga vabadusvõitlusest pehmemat vaadata, siis Elisa Videolaenutusest leiad pea 150 kodumaist linateost.

Järgnevalt toome välja mõned sellised kodumaised filmid, mida võib mõnusalt kogu perega vaadata.

“Tuulte tahutud maa”

Rahulikku ajaviidet pakub kaunis loodusfilm “Tuulte tahutud maa”. Film valmis Eesti 100. sünnipäevaks ning on seepärast ideaalne valik Vabariigi aastapäeva tähistamiseks.

Lummavad kaadrid Eestimaa loodusest viivad vaatajaid eri paikadesse ning lisaks rabamaastikele ja metsadele näitavad ka siin pesitsevate loomade eluolu.

“Fred Jüssi. Olemise ilu”

Mõtiskluste ja rahuliku kulgemise jätkuks sobib kenasti aga dokumentaalfilm loodusfotograafist- ja filosoofist Fred Jüssist.

Õigem oleks öelda, et tegelikult on see film mittemidagitegemisest ning laiskuse ja jõudeelu kiituseks. Kiires ja stressirikkas maailmas tuleb osata aeg maha võtta ning enda ümber lihtsalt ringi vaadata. Just seda Fred Jüssi filmis teha aitabki.  

“Sangarid”

Veidi lõbusamaks vaatamiseks sobib ka seikluskomöödia “Sangarid”. See film räägib loo kolmest noorest mehest, kelle suurimaks sooviks on Nõukogude Liidu hallist argipäevast minema saada ning välismaist elu ja luksust nautida minna.

Ette võetakse hulljulge teekond Rootsi, kuid esialgne põgenejate kuulsus asendub õigepea argistemate muredega. Nii ei jää noorukitel muud üle kui uute pööraste plaanidega kuulsust ja edu saavutama asuda.

“Klassikokkutulek”

Kui soov on komöödialainel edasi püsida, siis aitab seda edukalt teha ülimalt populaarne kodumaine naljafilmide seeria “Klassikokkutulek”. Kolme koolivenna seiklused viivad neid esimeses osas absurdsust täis olukordadesse ja hirmnaljakatesse seiklustesse, enne kui nad klassikokkutulekule jõuavad.

Kes heast naljast lugu peab, saab lisaks avateosele ära vaadata ka teise ning kolmanda filmi, mis samuti Elisa videolaenutuses saadaval.

“Supilinna salaselts”

Kui on plaanis aastapäeval filmielamust koos pere väiksemate liikmetega jagada, siis põnevaks vahepalaks on Supilinna laste Mari, Sadu, Olavi ja Antoni seiklused.

Koguperefilmis peavad lapsed asuma lahendama mõistatust, kus salapärane mürgitus pooled linna täiskasvanud lasteks muudab.

Pääsetee leidmiseks on neil aga vaid loetud tunnid, mille käigus satutakse pöörastesse seiklustesse nii maa peal kui maa all.

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.