Andrus Kivirähki ekraniseering ja veel kaks filmi, mida kindlasti nägema peaks

Animafilmis "Kaka, kevad ja teised" astub üles ka kirjanik Andrus Kivirähk. (c) Foto: kaader filmist (Youtube)
Animafilmis "Kaka, kevad ja teised" astub üles ka kirjanik Andrus Kivirähk.Foto: kaader filmist (Youtube)

Et õhtust puhkehetke mitte hea filmi otsimise peale kulutada, toome sulle siin kolm filmi, mis hiljuti Elisa Huubis vaadatavaks said.

Kaka, Kevad ja teised

Animafilm. Eesti, 2022

Tore, kui rahvakirjanike teoseid ekraanile tuuakse ja Andrus Kivirähki puhul pole tegemist esimese korraga. Siiski on seekord tõukutud tema eelkõige lastele mõeldud raamatutest “Kaka ja kevad”, “Karneval ja kartulisalat” ja “Tont ja Facebook”.

Aga teemad on suured ja inimelikud: igatsus, sõprus, armastus, perekond ja hirmud, mis tegelikult kipuvad tihti olema alusetus.

Teejuhiks sel teekonnal on kirjanik ise koos oma koera Robinig. Frikadellide ja pelmeenide kohtumisest, kevadise kakajunni ja võilille armastusloo ja mitmeid teisi lugusid saadab kivirähkilik sõbralik ja kõigutamatu huumor. See muudab esmapilgul lastestele mõeldud lood nauditavaks ka täiskasvanutele.

Filmi loojate hulgas on nii “Sipsiku” kui “Vanamehe” filmi autorid ja veel mitme linateosega silma paistnud tegijad.

000: Idioodist agent

Komöödia. Suurbritannia, USA, 2016

Nende elu kujunes väga erinevates suundades. Kaks venda lahutati lapsepõlves ja sellest ajast saadik on nad üksteise järele igatsenud.

Nobbyst sai lihtsameelne jõmm, kes oma väikese maailma unistused on täitnud. Grimsby nime kandvas vaeses peamiselt kalapüügile keskendunud linnakeses abiellus ta kogu Põhja-Inglismaa kõike kaunima neiuga ja sai temaga üheksa last.

Lõpuks, 28 aastat pärast üksteisest lahkumisest jõuab Nobby oma väikevenna Sebastiani jälile ja ja asub teele, et temaga kokku saada.

Ta ei tea aga, et vennast on nende aastate jooksul saanud Suurbritannia salapolitsei MI6 parim surmaagent, kelle töö on viinud ta just kogu maailma ohtu seadva vandenõu avastamiseni. Selgub, et maailma päästmiseks võib vaja minna taasleitud venna Nobby abi.

Miss Viborg

Komöödia. Taani, 2022

Aeg läheb ja aastad teevad oma töö. Solvej oli kunagi särav kaunitar, kuid nüüd on temast saanud ülekaaluline, närtsinud ja üksildane vana naine.

Tema päevad mööduvad mopeedil sotsiaalmajade vahel sõites ja inimestele althõlma retseptiravimeid müües.

Tema ellu saabub pööre, kui tema juurde ootamatult sisse murtakse. Sissemurdjaks on 17-aastane Kate, kes elab naaberkorteris. Kate tahab oma nüri oleviku käest pääseda ja linnakesest jalga lasta.

Noore neiu ja vanema naise vahel tekib side ja soov teineteisele toeks olla. Nii aitabki üks teise minevikus olnuga leppida ja teine omakorda tal tulevikuhirmudega hakkama saada.

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.