Elisa blogi

Armastatud näitleja Külliki Saldre viimasest rollist: muud ei ole, kui mopiga näkku ja ole vait

Külliki Saldre nendib, et tema osa "Alos" on üheplaaniline, muud ei ole, kui mopiga näkku ja ole vait. Aga viimases osas on siiski koristajale ka sõna antud, nii et selle võrra on lõpp põnevam ja toredam.Foto: Robert Lang ja Point

Vanemuise teatri tuntud näitlejat Külliki Saldret mäletame loendamatutest lavastustest, muusikalidest, kuuldemängudest ja filmidest. Möödunud aasta aga on teatritöö asemel pakkunud näitlejale võimaluse tegeleda iseendaga ja veeta kvaliteetaega lähedastega.

Rääkisime Küllikiga sellest, kuidas tal läinud on, ootusärevusest teatrisse naasmisega seoses ja sellest, kuidas kulgesid sarja “Alo” võtted.

Kvaliteetaeg iseenda ja perega

Paljude teatrinäitlejate jaoks on aasta koroonapiirangute tõttu möödunud rahulikult. Samuti ka Külliki Saldrel, kes pühendas vaba aja lastelastele ning iseenda keha ja vaimu eest hoolitsemisele. “Enamus aja olen veetnud Tartus ja käinud võimalikult palju Hiiumaal, et lastelastega aega veeta. Samuti olen püüdnud oma sportlikku vormi parandada ning käinud kepikõndi tegemas ja jalutamas. Olen palju ka lugenud,” räägib Külliki.

Näitleja on tänulik, et on terve püsinud ning nüüdseks ka esimese vaktsiinisüsti kätte saanud. “Peagi saan ka teise vaktsiini ning siis loodame, et on mõnda aega veidi rahulikum ja kindlam olla,” lisab Külliki. 

Etendused on pausil, näitlejad ootel

Sellel teatrihooajal on Külliki kaasa löönud Tiit Palu lavastustes “Niskamäe naised”, Jevgeni Griškovetsi “Kaaludes” ja lavastuses “Head inimesed”, mille autoriks on Mart Kadastik ning lavastajaks Ain Mäeots. Kõige suurem roll oli tal mängida just “Niskamäe naistes”, kus on kehastada vanaperenaise osa.

“See on Tiit Palu oma dramatiseering kahest näidendist “Niskamäe leib” ja “Niskamäe naised” kokku. Esietendus oli 13.veebruaril ja me saime seda mängida kõigest kaks etendust ning siis tuli viiruse uus laine. Kõik teatrietendused jäid ära ja seda me sissemängida õieti ei saanud,” selgitab Külliki ning lisab, et ootab pikisilmi, kas ja millal uuesti lavale minna saab.

Mopiga näkku ja ole vait

Külliki Saldre ütleb, et kui produtsent Karl Kermes helistas ja pakkus “Alos” koristaja rolli, oli ta kohe nõus. “Mind ootas võtteplatsil masendavalt meeldiv seltskond,” viitab ta ühele kiire nõustumise põhjusele.Foto: Robert Lang ja Point

Küllikit tunneme ka teleseriaalist “Alo”, kus ta mängib automüügiesinduses üsna julge väljaütlemise ja kurja suhtumisega koristajat. Teleseriaal tundus näitlejale stsenaariumi ja kirjelduste põhjal kohe projekt, millest oli soov kindlasti osa võtta.

“Produtsent Karl Kermes helistas mulle, pakkus koristaja rolli ning loomulikult olin ma nõus. Mind ootas võtteplatsil masendavalt meeldiv seltskond ja eks ees oli ka tuttavaid nägusid nagu Uku Uusberg, kellega olen koos töötanud ning Saara Nüganen, kes on minu noor kolleeg Vanemuises,” kirjeldab näitleja.

Külliki toob välja, et koristaja stseenid on terve seriaali vältel olnud üsna samasugused, kuid viimases osas on oodata üllatust. “Minu osa on üheplaaniline, muud ei ole, kui mopiga näkku ja ole vait. Aga viimases osas on koristajale ka sõna antud, nii et selle võrra oli see lõpp-punkt minu jaoks toredam,” vihjab Külliki hooaja lõpuosale.

Suhe musta huumoriga

Taoline huumor nagu saame näha sarjas “Alo”, ei ole Küllikile midagi võõrast. Juba lavakunstikateedris tegid kursusekaaslased omavahel nalju, mida Külliki siiani meenutab. “Me kursusel harrastasime pigimusta huumorit – need olid ikka julmad naljad. Võib-olla saatus on meid selle eest ka karistanud, seda ei tea,” lisab Külliki.

Ka perega aega veetes ei võeta olukordi näitlejanna sõnul liiga tõsiselt, vaid leitakse situatsioonis ikka midagi lõbusat. “Musta huumorit olen ma alati harrastanud ja eks meil kodus käib ka kogu aeg üks lõõpimine ehk et see on mulle lähedane,” tunnistab Külliki.

Oma karjääri jooksul on naine mänginud väga palju erinevaid rolle, kuid koristaja roll “Alo” seriaalis on talle siiski midagi täiesti uut ja huvitavat. “Teles olen kindlasti mänginud vähem komöödiaid kui laval. Näiteks tegime teles koos Ain Mäeotsaga õpetajate päeva raames humoorika sketšide sarja,” räägib Külliki.

Teleseriaalidest meenub talle aga veel “Riigimehed”, mis sarnaneb Külliki meelest kõige enam oma laadilt “Alole”. “Stilistikalt sarnased, situatsioonikoomika ja möödarääkimised ning vääritimõistmised on minu arust need märksõnad, mis neid ühendavad,” selgitab Külliki. 

Eemalolek teatrilavast teeb ärevaks

Kui kõik hästi läheb ja piiranguid vähendatakse, toimub Vanemuises 28. mail etendus “Niskamäe naised” ning peaosatäitja Külliki saab taas üle pika aja lavale minna.

“Ma natuke närveerin, sest vahe eelmise etendusega on olnud ikka meeletu ning oleme tõesti ju ainult kaks etendust mänginud siiamaani. Veidi pabistan, aga eks see paistab, kas ta siis toimub või ei. Kindlust ei ole hetkel kellelgi, teatud ebamäärased plaanid on teatritel tehtud, kuid keegi ei oska öelda, kas need ka realiseeruvad,” sõnab Külliki.

Publik ootab pikisilmi teatrite avamist, kuid seni saab Küllikit näha seriaali “Alo” 2. hooaja osades, mis linastub eksklusiivselt voogedastusplatvormil Elisa Huub. Sarja teises hooajas astuvad üles ka Tõnis Niinemets, Priit ja Märt Pius, Reimo Sagor, Liis Lass, Saara Nüganen, Uku Uusberg, Priit Võigemast jpt. Sarja režissöör on tunnustatud lavastaja Mikk Jürjens ning produtsent Karl Kermes.

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.