Elisa blogi

Huub, filmimaailm ja videolaenutus: midagi head igale maitsele

"Üle noatera" esimest osa näed juba praegu internetist.Foto: Elisa

Tahaks nädala hea meelelahutusega vastu võtta? Soovitame Elisa Elamuse Huubist, Videolaenutusest ja Filmimaailmast parimaid uusi filme ja sarju.

Elisa Huubis on alates eelmisest nädalast vaadatav Elisa Eesti esimene originaalsari, dokumentaalfiktsioon “Üle noatera”. Ajaloo kulgu võivad vahel pöörata väikesed asjad. Miks paljudest erinevatest tõenäosustest rakendus just see üks? Milline oleks olevik, kui käiku oleks läinud teine või kolmas tõenäosus? Need küsimused pakuvad alati huvi ning käivitavad inimeste fantaasiad. “Üle noatera” tuletab vaatajale meelde kuue erineva sündmuse tagamaad ja loob kõikide nende puhul alternatiivse ajaloo. Me nihutame mõtlemise piire ja anname vaatajale võimaluse hinnata, kuidas meil on läinud. Sarja autor on tippajakirjanik Rasmus Kagge.

Videolaenutusest leiab õuduspõneviku nimega “Meie”, mis on järgmine film Oscariga pärjatud stsenarist-lavastaja Jordan Peelil. Tema eelmine linateos “Kao ära” oli samuti nimelt õudusfilm ning võitis Oscari parima stsenaariumi eest. Müsteerium “Meie” algab sellega, kuidas üks kena armas mustanahaline perekond kahe lapsega sõidab Põhja-California idüllilisse rannakülla oma esivanemate suvilasse puhkama. See on koht, kus pere-ema Adelaide Wilson (Lupita Nyong’O) veetis kunagi oma lapsepõlve suved. Adelaide, kelle elu kummitab lahendamatuks jäänud juhtum lapsepõlvest, on puhkuse algusest saati rusutud viimase aja pahaendelistest kokkusattumustest. Suvilas saavutab naise järjest kasvav paranoia haripunkti ja teda vallutab tunne nagu ähvardaks tema perekonda midagi halba.

Elisa Filmimaailmas on kõigile ulmefilmide sõpradele vaatamiseks film nimega “Täiuslik meel”, kus peaosas saab näha Ewan McGregorit ning Eva Greeni. Optimistliku alatooniga apokalüptiline armastusdraama. Ajal, mil üle maailma kogub tuure inimeste elutähtsaid tajusid välja lülitav katk, hakkavad peene restorani peakoka Michaeli (Ewan McGregor) ja töönarkomaanist epidemioloogi Susani (Eva Green) vahel arenema romantilised tundmused. Just siis, kui nad on lõpuks võimelised tundma armastust, lülituvad üksteise järel välja inimkonna lõhnataju, maitsmismeel, kuulmine… Kuidas armastada siis, kui sa sõna otseses mõttes ei tunne midagi?

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.