Kas teadsid? Huvitavaid fakte Evelin Võigemasti elust

Evelin Võigemast on lisaks näitlemisele tegelenud ka muusikaga ja pärast laste sündi aktiivselt ka spordiga. (c) Foto: kuvatõmmis, Perekeskus Sina ja mina / Youtube
Evelin Võigemast on lisaks näitlemisele tegelenud ka muusikaga ja pärast laste sündi aktiivselt ka spordiga.Foto: stoppkaader, Perekeskus Sina ja mina / Youtube

Oma põlvkonna ühe kõvema näitleja Evelin Võigemasti elu on väga rikas ja täis erakordseid seiku. Toomegi siin ära mõned huvitavad faktid.

Pärit uhkest suguvõsast

Võigemasti üks vanavanaisa oli Eesti nahakunsti ja tööstuse suur legend Eduard Taska ja teine vanavanaisa kunagine Eesti rikkamaid mehi Artur Hüüs. Kuigi mõlemad hukkusid nõukogude okupatsiooni tõttu, sai Evelini vanaema pärast Siberisse küüditamist Eestisse tagasi jõudes osa oma perekonnale kuulunud varast tagasi. Kuigi tegu oli vaid murdosaga pärandusest, oli see täiesti harukordne juhtum ja tema vanaemast sai ka nõukogude ajal jõukas inimese.

Evelini nõbu Madis Müller on Eesti Panga president.

Telesaates „Sinu uus sugulane“ selgus, et kaugemalt on näitleja sugulane ka Uku Masingu ja Lenna Kuurmaaga.

Televisioonis juba lapsena

1980. aastate keskel astus Võigemast kuueaastasena üles lastesaates „Hunt Kriimsilm“. Kui talt seal küsiti, kelleks tüdruk saada tahab, vastas Evelin, et ei tea. Tegelikult tahtis ta saada näitlejaks, aga teades, et küsimust esitab tegelikult näitleja, häbenes ta talle oma tõelist unistust avaldada.

Pangest Võigemastiks

Enne abiellumist oli näitleja perekonnanimi Pang. Kui ta 2005. aastal kolleeg Priit Võigemastiga abiellus, jättis ta oma perekonnanime esialgu muutmata, kuid paar aastat hiljem võttis siiski mehe nime. Selle jättis ta alles ka pärast abielulahutust 2016. aastal.

Eksiga ikka sõbrad

Evelin on oma eksabikaasasse Priitu säilitanud sõbraliku suhtumise ka pärast lahutust. Ajakirjanduses on ta teda nimetanud üheks olulisemaks lavastajaks, kelle tükkides ta mänginud on. Koos peavad nad jätkuvalt ka etenduskunstidega tegelevat ettevõtet Hecuba.

Laulja ja pianist

Lisaks näitlemisele on Võigemast välja andnud ka plaadi popi- ja džässihittidega. Plaadilt leiab näiteks laulud „Tants kestab veel“, „Mind veel ei ole“, „Laulev vahanukk“ ja paljud teised. Album tuli välja 2009. aastal. Evelin on lõpetanud lastemuusikakooli klaveri erialal ja võitnud konkurssegi.

Korralik trennihunt

Enne ülikooli Evelin spordiga ei tegelenud, kuid pärast laste sündi on temast saanud korralik trennihunt. Ta on öelnud, et armastab just teistega koos higistada. Esialgu keskendus Evelin crossfit’ile, seejärel aga hakkas hindama ka näiteks joogat.

Kohe Tallinna Linnateatrisse

Pärast lavakooli lõpetamist 2002. aastal siirdus Võigemast tööle Tallinna Linnateatrisse. Seal on ta nüüdseks töötanud üle 20 aasta. Ta on mänginud ka arvukates filmides ja teleseriaalides ning dubleerinud animafilme.

Õnnelik näitleja

Koroonakriisi ajal 2020. aastal oli Võigemast erilises olukorras. Kui muidu oli teatrites tegevus sisuliselt katkenud, siis temal avanes peatselt pärast eriolukorra lõppu võimalus lavale astuda. Nii tõi näitleja lavale oma esimene monotüki, Jean Cocteau „Inimese hääl“, mille sisu on üksainus pikk dramaatiline telefonikõne, mille tegelane enne suhte purunemist viimast korda oma kallimaga peab.

Elisa Huub on täiesti eraldiseisvalt tellitav voogedastusteenus – vaja ei ole muud, kui ükskõik millise teenusepakkuja internetiühendust.

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.