Elisa blogi

Kuidas valida mängimise jaoks telekat?

Mängukonsoolid aina arenevad ning kodudes asendatakse vanemad mudelid uuematega. Konsooli väljavahetamise käigus ei tohi aga ära unustada teleka tähtsust, mis mängu reaalselt inimeseni toob.

Toome välja peamised näitajad, mida teleri valimisel silmas peaks pidama, et see mängukogemuse võimalikult meeldivaks teeks.

Latentsusaeg

Mängimiseks telerit valides on üheks tähtsamaks faktoriks lag ehk aeg, mis jääb sisendi nupule vajutuse ja ekraanipildi ilmumise vahele. Eriti tähtsat rolli mängib see näitaja mängudes, kus on reaktsiooniaeg olulisel kohal.

Parimaks valikuks osutuvad kõik telerid, mille latentsusaeg jääb alla 25 ms ja suudab seeläbi signaali konsoolist ekraanile võimalikult kiiresti edastada, nagu näiteks LG UHD Nano Cell teler.

Resolutsioon

Telerit valides on ostja sageli dilemma ees, kas valida Ultra HD 4 K või Full HD teler.

Viimane neist sobib hästi praeguse aja konsoolidega, kuid kui ei ole soovi lähiajal uut seadet uuesti ostma hakata, oleks mõttekas võimaluse korral valida Ultra HD 4 K televiisor, mis võib tuleva generatsiooni konsoolidega paremat mängukogemust pakkuda. Ka eelmise punkti all välja toodud teler vastab sellele nõudele.

Värskendussagedus

Mida kõrgem värskendussagedus, seda tihedamini uuendab ekraan pilti, mis omakorda tagab sujuva ja hea kvaliteediga pildi.

Hobimängija jaoks piisab 60 Hz värskendussagedusest, kuid profimängurid peaksid otsima minimaalselt 120 Hz värskendussagedusega telekat. Elisa e-poodi vaadates võib sealt leida Samsung QLED UHD teleri, mille refresh rate on 100 Hz.

Ekraanitehnoloogia

Kui varem oli probleemiks pikslite sissepõlemine, sest mängudel püsis mingi osa pildist pikema perioodi ühe koha peal, ning seetõttu tuli eelistada QLED tehnoloogiat OLEDile, siis tänasel päeval see enam nii suureks probleemiks pole.

Siiski on QLEDil eelis juhul, kui on valitud 120 Hz värskendussagedusega seade, kuna OLED tehnoloogiaga ekraanidel võib pilt häguseks muutuda, kui värskendussagedus on kõrgem kui 60 Hz.

Sisendid

Erinevad mängukonsoolid vajad eri tüüpi sisendeid, seega nende järgi telerit valides tuleks lähtuda ka kasutatavast konsoolist.

Enamasti võiks teleril olemas olla mitu HDMI sisendit, kuid mõned vanemad konsoolid võivad vajada isegi RCA või Scart sisendeid, aga nende olemasolu saab vajadusel asendada üleminekutega.

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.