Elisa blogi

Need on meie homsed staarid: kodumaised sarjad kasvatavad näitlejate uut põlvkonda

Telesarjas mängimine annab noortele hea võimaluse edaspidigi näitlemist proovida. Pildil on "Musta kivi saladuse" näitlejad Leona Tuvikene (vasakul), Harri August Koolme, Carmen Kikkas ja August Teder. (c) Foto: stoppkaader
Telesarjas mängimine annab noortele hea võimaluse edaspidigi näitlemist proovida. Pildil on "Musta kivi saladuse" näitlejad Leona Tuvikene (vasakul), Harri August Koolme, Carmen Kikkas ja August Teder.Foto: stoppkaader

Eesti telemaastikule lisandub üha enam uusi kvaliteetsarju ning tänu sellele saavad esimesed kaamerakogemused kätte ka uue põlvkonna näitlejad. Põnevussari „Musta kivi saladus“, mille esimest osa saab nüüd tasuta Youtube’ist vaadata, keskendub tegusa lapsdetektiivide kamba seiklustele. Nende seas astub üles ka 5. klassis õppiv Leona Tuvikene. Rääkisime noore näitlejaga võtetest, inspiratsioonist ja sellest, mida saab õppida legendidelt nagu Hendrik Toompere, Piret Krumm ja Tõnu Oja.

Kuigi paljud lapsed unistavad näitlejakarjäärist, siis vähesed haaravad härjal sarvist. Õnneks nägi Leona just õigel hetkel casting‘u kutset sarja võtetele ning napsas endale rolli Elisa uues originaalsarjas “Musta kivi saladus”. Noor näitleja on suur ,,Kättemaksukontori’’ fänn ja pole ime, et ka ,,Musta kivi saladus’’ paelus noorukit esimesest hetkest, sest mõlema sarja autoriks on tunnustatud stsenarist Mihkel Ulman. 

Müstiline kadumislugu

“Kättemaksukontori” ja “Väikelinna detektiivide” tegijate uus sari räägib neljaliikmelisest noortekambast, keda ootab ees meeldejääv suvi täis müstilisi juhtumisi. Loo tegevus toimub suvises Eesti väikelinnas, kus viis aastat tagasi kadus salajastel asjaoludel skandaalse kuulsusega astrofüüsikust professori (Tõnu Oja) lapselaps Mirjam. 

Kadunud tüdrukut hakkab otsima noortekamp Martin, Anni, Kevin ja Eliise ehk detektiivibüroo M.A.K.E. Leona Tuvikene mängib sarjas südikat Eliiset. “Ma arvan, et Eliise on selline väga järjekindel ja julge tüdruk, kuid vahest mul on selline tunne, et ta tormab natukene pea ees asjadesse ja ei mõtle, mis ta teeb ja lihtsalt tegutseb,” kirjeldab Leona enda tegelaskuju. 

Tuntud tegijate kõrval näitlemine

Sarjas teeb kaasa Eesti näitlejate kahurvägi alustades Hendrik Toomperest ja Tõnu Ojast kuni Mart Müürisepa, Janek Joosti, Piret Krummi ja Katrin Pärnani välja, mis tekitas noores näitlejas palju elevust. “Kui mulle jõudis kohale, et ma töötan nii tuntud näitlejatega nagu näiteks Mart Müürisepp, Piret Krumm või Tõnu Oja, siis see oli küll selline tunne, et “OMG nii lahe,”” õhkas Leona ja sõnas, et soovib kunagi osata sama oskuslikult karakterisse sisse elada nagu kogenud kaasnäitlejad. 

Leona läks sel sügisel viiendasse klassi ja mida kollasemaks lähevad puulehed, seda reaalsemaks saab fakt, et võtted on läbi ning nüüd saab sarja vaadata vaid teleka ekraanilt. Võttepäevi kirjeldab ta aga ainult ülivõrdes: “Kogu võttemeeskond oli väga tore ja nad on kõik väga lahedaid ja väga hoolivad.” Nüüd jätkab Leona näitlemiskunsti lihvimist Salme Kultuurikeskuse näiteringis.

Põnevussarja „Musta kivi saladus“ ning järgnevaid osasid näeb hetkel vaid stiimingteenusest Elisa Huub.

Sarjas astuvad üles Hendrik Toompere, Piret Krumm, Tõnu Oja, Mart Müürisepp, Janek Joost jpt. Seriaali produtsent on Raivo Suviste ning stenaristid Mihkel Ulman, Birk Rohelend ja Mihkel Seeder.

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.