Põnevaid seiku Arnold Schwarzeneggeri elust

Sportlasekarjääri juurest liikus Arnold Schwarzenegger näitlemise juurde sama teekonna valinud vanemate eeskujude järgi. (c) Foto: IMDB
Sportlasekarjääri juurest liikus Arnold Schwarzenegger näitlemise juurde sama teekonna valinud vanemate eeskujude järgi.Foto: IMDB

Kes meist ei teaks Terminaatorit ja jõumeest, austerlast Arnold Schwarzeneggerit. Tema elu on hulganisti täis huvitavaid seiku, millest kümme nüüd sinu ette toome.

Näitlejakarjääri eeskujudeks teised sportlased

Schwarzenegger on tunnistanud, et teda inspireerisid juba lapsepõlves nähtud Tarzani-filmid, kus olulist rolli mängis sportlasest näitlejateele liikunud Johnny Weissmuller.

Suhe isaga oli väga keeruline

Arnoldi isa, kes politseinikuna Austrias leiba teenis, ei pidanud poissi oma pojaks ja eelistas tema venda Meinhardti. See jättis tulevasesse näitlejasse sügava jälje. Kuigi emaga säilis tihe kontakt, ei läinud näitleja kodukanti ei oma isa ega ka venna matustele.

Esimene töö USA-s oli müüriladumine

Nagu tänapäeval, oli ka 1968. aastal, kui Schwarzenegger oma uuele kodumaale saabus, Californiasse koondunud suur hulk näitlejaid, kes seal tööd leida püüdsid. Kes siis veel võiks majale müürsepana kuju anda kui mitte tulevane Terminaator.

Käis sõjaväest hüppes, et võistlustel osaleda

Austrias, nagu Eestiski, on ajateenistus kohustuslik ja tol ajal kestis see aasta. Arnold oli just saanud 18 ja sõjavägi takistas tõsiselt tema kulturistikarjääri. Mehel ei jäänudki muud üle, kui võitlustel osalemiseks hüppesse minna. Paraku jäi ta vahele ja pidi seetõttu nädala kartsas istuma.

Lõpetas kulturismi 33-aastaselt

Kulturismivõistlustel hakkas ta osalema vaid 17-aastaselt. Sealjuures võitis ta täieliku kulturismimaailma tipu, Mister Universumi tiitli juba 20-aastaselt. Neid tiitleid kogunes mehele kokku neli.

Esimene filmiroll: Herakles

Selles teisejärgulises linateoses sattus Antiik-Kreeka vägilane Herakles seiklema New Yorki. Aasta oli siis 1969 ja Arnold alles hiljuti Austriast saabunud. Tema aktsent oli veel nii tugev, et filmitegijad otsustasid tema teksti lasta teisel näitlejal dubleerida.

Schwarzenegger – liiga keeruline nimi

Näitlejakarjääri alguses soovitati mehel valida endale pseudonüüm, sest tema perekonnanime – Schwarzenegger – ei suutvat keegi meelde jätta. Esimesed filmirollid tegigi ta nime all Arnold Strong, kuid pidas seda lõpuks siiski liialt totakaks ja hakkas taas kasutama oma kodanikunime. Nagu me teame, ei ole kellelgi selle meenutamisega raskusi.

Polnudki Terminaatori rolli esimene valik

See tapjaroboti roll on üks kuulsamaid, mille järgi Arnoldit tuntakse, kuid filmi režissöör James Cameron polnud alguses üldse tema sobilikkuses veendunud. Pärast näitlejaga kohtumist muutis ta siiski meelt.

Filmid on teeninud miljardeid

Kokku ulatub teenistus 4 miljardi USA dollarini! Sealjuures on edukaim olnud Terminaatori teine osa, mis tõi üksi sisse pool miljardit. Seda peetakse ka üheks parimaks märuliks, mis eales tehtud.

Poliitikuna keskkonnakaitsja

Lisaks sportlase- ja näitlejakarjäärile valiti Schwarzenegger muuhulgas ka California osariigi kuberneriks. Selles ametis andis ta välja esimese kasvuhoonegaaside õhku paiskamist piirava õigusakti ja pälvis selle eest ka rahvusvahelise auhinna.

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.