Elisa blogi

Sisusta õhtud teleri taga: Elisa Huubis ja videolaenutuses on jälle värsked tulijad

Foto: Shutterstock.

Elisa Huub ja videolaenutus on saanud taas värskendust uute tulijate näol. Valikusse on saabunud kauaoodatud kodumaine originaalsari “Mädaõunad”, uued põnevad välismaised filmid ja isegi kaks Tallinna Linnateatri lavastust. 

Kaks uut Tallinna Linnateatri lavastust

„Aeg ja perekond Conway”

On aasta 1919 ja Inglismaa elab Esimese maailmasõja lõppemise eufoorias. Ühel sügisõhtu tähistab Conwayde perekond tütre Kay 21-aastaseks saamist ülemeeliku peoga, nagu see ongi loomulik, kui seltskond koosneb äsja täiskasvanuikka jõudnud noortest inimestest. 

Keset peomelu aga peatub Kay jaoks viivuks aeg ning avaneb aken ühte teise hetke. On see tulevik, kujutlus või üks võimalikest stsenaariumitest? Kas aeg kulgeb lineaarselt või sisalduvad nii minevik kui ka tulevik praeguses hetkes?

„Kurbus ja rõõm kaelkirjakute elus”

Kaasaegse portugali autori Tiago Rodriguese näitemäng viib meid rännakule mööda rahvarohket suurlinna koos üheksa-aastase tüdrukuga, keda tema pika kasvu tõttu on vahel kutsutud Kaelkirjakuks. 

Varaküps tüdruk, kes isa õhutusel püüab oma maailma läbi mõistete ja sõnade mõtestada, leiab end keerulisest olukorrast. Tema ema on hiljuti surnud ja isa on kaotanud töö. Tal on vaja kirjutada referaat kaelkirjakute elust, kuid nende kodus on Discovery kanal kinni keeratud. 

Isa kinnitab talle, et kõik läheb hästi, aga isasid ei saa alati uskuda. Niisiis otsustab tüdruk võtta toetuseks kaasa oma parima sõbra, ropu suuga mängukaru nimega Judy Garland, ning otsida üles ainsa inimese, kes saab teda aidata – peaministri.

„Mädaõunad”

Elisa Huubi on jõudnud uhiuus Elisa rahvusvaheline originaalsari „Mädaõunad“. Kuigi tegemist on rahvusvahelise sarjaga, siis on see üles võetud Eestis ning kõrvalosades astub üles ka mitmeid kodumaiseid näitlejaid. 

Üliõpilasest aktivist Onerva röövitakse ja saadetakse vastu tema tahtmist üksikul saarel asuvasse vaimuhaiglasse. Oma suureks ehmatuseks avastab ta, et saarel kinni hoitavate naiste ravis on midagi väga valesti.

’’Mortal Kombat’’

Elisa videolaenutusse on erilinastusena jõudnud äsja esilinastunud film ’’Mortal Kombat’’, mis on videolaenutuses sees vaid piiratud aega! MMA-võitleja Cole Young ei tea oma päritolu ega seda, miks Outworldi keiser oma parima sõdalase teda jahtima saatis. 

Ta satub märgikandjaile varjupaika pakkuva kaitsja Raideni templisse, kus ta treenib kogenud võitlejatega, et valmistuda vaenlastega universumi pärast lahingut pidama. Kas Cole’il õnnestub oma hinge jõud, arcana, avastada, et päästa mitte ainult oma perekond, aga ka Outworldi lõplikult peatada?

„Hing“

2021. aasta Oscaritel parima animafilmi ning parima originaalmuusika kategooriates võidutsenud „Hing“ on nüüd ka Elisa videolaenutuses! Joe Gardner on muusikaõpetaja, kes saab oma elu võimaluse esineda linna parimas jazz-klubis. 

Aga üks väike viga viib mehe New Yorgi tänavalt kuhugi kaugele, maagilisse paika, kus hinged omandavad oma isikupära, veidrused ja huvid, enne kui nad Maale saadetakse. Joe tahab minna iga hinna eest tagasi oma senise elu juurde. Selleks lööb ta kampa ootamatult elutarga noore hingega, kes ei suuda mõista inimeseks olemise võlusid.

„Miiniväli“

Tõsielu sündmustel põhinevas filmis „Miiniväli“ otsustab Teise maailmasõja lõpufaasis Taani sõjavägi ära kasutada oma sakslastest sõjavange. Vastutasuks vabaduse eest peavad vangid kahjutuks tegema Saksamaa poolt peidetud 45 000 miini, mis asuvad Taani rannikul. 

Olles mineerimise alal väheste kogemustega või hoopis tükis täielikult kogenematud, mõistavad põgenikud peagi, et sõda pole veel kaugeltki hakanud läbi saama.

„Jaht metsinimestele“

Mässumeelne teismelisest orb Ricky antakse üle kasuperele Uus-Meremaa maakohas. Ta võtab kiiresti omaks oma uue kasupere: armastava tädi Bella, sarkastilise onu Heci ja koer Tupaci. Kui toimub tragöödia, mis ähvardab Ricky üleviimist uude perre, siis otsustab ta koos onuga metsikusse loodusesse põgeneda.

Kui neile algab rahvuslik inimjaht, siis peab lindpriidest duo otsustama kuidas erimeelsused ületada ja perekonnana ellu jääda. Film „Jaht metsinimestele“ on linastunud ka meie Pimedate Ööde Filmifestivalil.

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.