Elisa blogi

Suvised vaatamissoovitused: romantiline komöödia, kvaliteetsed ulmekad ja detektiivisari

Suveilmad on mõnusad ja pärast jaluskäike rabas, pikka tööpäeva või intensiivset puhkusepäeva kulub hea meelelahutus alati ära. Soovitame parimaid leide Elisa Elamuse videoleanutusest, Seriaalimaailmast ja Filmimaailmast

Elisa Elamuse Videolaenutuse uute tulijate kaustast leiab romantilise komöödia “Gloria Bell”. Gloria (Julianne Moore) on vabameelne lahutatud naine, kelle päevi täidab range kontoritöö ja öid lõbutsemine Los Angelese klubide tantsupõrandatel. Kui ta aga kohtab ühel õhtul Arnoldit (John Turturro), saab alguse ootamatu armusuhe, mis on täis nii tärkava armastuse rõõme kui ka kohtamiste, identiteedi ja perekonnaga seotud raskuseid. Film sellest, kuidas armastuse võib leida igal ajal, suhted pole eal lihtsad ja miski ei saa sind maha murda, kui vaid tantsimist jätkad.

Seriaalimaailmas saab uue seriaali “Detektiiv Anna” tervet hooaega, mis koosneb tervelt 56.osast, nii et põnevat vaatamist jätkub mitmeteks päevadeks ja õhtuteks! Loo keskpunktiks on 19.sajandi lõpus väikeses Zadonski nimelises linnakeses elav noor neiu Anna Mironova. Juba lapsepõlvest saadik oli Anna õnnistatud terava mõistuse ning tundlikkusega. Ristpistele eelistab ta kihutada kummalise jalgrattaga, kanda laiasid kottpükse, jõudes moest ette, ning öelda oma mõtteid julgelt välja. Ühtäkki saabub ühel päeval Peterburist provintsilinna uurija Jakov Štolman, et uurida salapäraste kuritegude seeriat. Olles terava mõistusega, tähelepanelik ja pragmaatiline, järgib ta loogikat ning usaldab vaid fakte. Tervet linna hirmu all hoidvate salapäraste mõrvarite tagaajamine seob omavahel kahe teineteisest niivõrd erineva peategelase saatused. Igatahes kütkestab ambitsioonikat pealinnauurijat provintsineiu Anna võime näha teistele nähtamatut ja ennustada tulevikku.

Seekord on Filmimaailma maiuspalaks tõeline põnevusklassika “Kiirus”, peaosades legendaarsed Sandra Bullock ja Keanu Reeves, kes siis olid alles oma filmikarjääri alguses. Film tähistab sellel aastal juba  25.juubelit! L.A. pommirühma liikmed Jack (Reeves) ja Harry takistavad kopsakat lunaraha nõudnud psühhopaadil õhku laskmast inimesi täis lifti ning esialgu jääb mulje, et ainus, kes intsidendis oma eluga hüvasti pidi jätma, oli pommipanijast maniakk ise. Peatselt selgub aga, et mitte ning nüüd on mees tõsiselt välja vihastatud. Selleks, et oma raha saada, on sihikindel kriminaal asetanud ühte liinibussi pommi, mis aktiveerub hetkel, kui sõiduki kiirus tõuseb 50 miilini tunnis ja plahvatab siis, kui spidomeeter sellest numbrist madalamale langeb. Jack peab leidma mooduse, kuidas ära hoida pommi lõhkemine ja päästa reisijad. Talle pakub seejuures abi krapsakas Annie (Bullock), kes olude sunnil ise bussirooli asub. Kahe Oscariga pärjatud linalugu paistab silma pööraste kaskadööritrikkide poolest.

Videolaenutuse uute filmide seas on ka ulmepõnevik “Alita: Sõjaingel”. Filmi kaas-stsenaristiks ja tootjaks on James Cameron, kelle looming on ka uhke “Avatari” maailm. Filmi aluseks on Yukito Kishiro loodud mainekas manga-sari “Gunnm” ehk “Battle Angel Alita”. Näitlejatena löövad kaasa mitmed Oscari-võitjad nagu nt Christoph Waltz ja Jennifer Connelly. Film viib meid mitmesaja aasta kaugusele tulevikku, kus “küber-arst” Ido Raudlinna leiab prügimäelt teadvuseta küborgi Alita, kes on üsna kehvas seisus. Ärgates ei mäleta Alita midagi oma minevikust, ei sellest, kes ta on ega maailmast enda ümber. Kõik on uus ja iga kogemus esmakordne. Ido püüab tüdrukut kaitsta tolle salapärase mineviku eest, samas kui Alita uus sõber Hugo pakub abi kadunud mälestuste taastamiseks.

Lisaks “Alitale” on videolaenutusse lisandunud ka kuum ulmemärul “Shazam!”. Meist igaühes on peidus superkangelane, kelle välja toomiseks läheb vaid pisut võlukunsti vaja. Billy Batsoni puhul piisab sõna “SHAZAM!” hõikamisest ja tänu iidsele võlurile muutub 14-aastane kasulaps täiskasvanud superkangelaseks Shazamiks. Jumaliku keha, kuid lapse südamega Shazam naudib oma täiskasvanu versiooni, tehes seda, mida iga teismeline supervõimetega peale hakkaks: lõbutsedes nendega! Kas ta suudab lennata? On tal röntgennägemine? Kas ta saab kätest välgunooli pilduda? Kas saab sotsiaalteaduste kontrolltöölt puududa? Shazam asub lapseliku rõõmu ja muretusega oma võimete piire kompima. Kuid samas peab ta oma võimeid kärmelt talitsema õppima, et dr Thaddeus Sivana juhitud kurjade surmavate jõududega võidelda.

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.